Wydarzenia Bielsko-Biała

W Hałcnowie chcą mieć bankomat

Fot. Pixabay

W jednej z bielskich dzielnic, którą zamieszkuje prawie 8 tys. osób próżno szukać bankomatu. Z wnioskiem o pomoc w uruchomieniu tego jakże potrzebnego urządzenia do ZGM zwróciła się Rada Osiedla.

 

Od jakiegoś czasu napływają do nas głosy z prośbą o zainstalowanie w Hałcnowie bankomatu. Jednak ze względu na to, że jest to przedsięwzięcie prywatne, wystąpić do operatora może jedynie właściciel nieruchomości. Dla mieszkańców dzielnicy, która liczy niemal 8000 mieszkańców, byłoby to ogromne ułatwienie. Dodam, że w dzielnicy nie ma aktualnie żadnego bankomatu. Dlatego zwracam się z prośbą, abyście Państwo w imieniu mieszkańców Hałcnowa mogli wystąpić do operatora z takim wnioskiem – pisze w piśmie do dyrekcji ZGM przewodnicząca Rady Osiedla Anita Szymańska. – Z naszej strony deklarujemy pełne poparcie i ogromną potrzebę społeczną – dodaje.

 

Zdaniem mieszkańców najlepszym miejscem na usytuowanie bankomatu byłby znajdujący się w centrum Hałcnowa budynek przy Wyzwolenia 293. Obecnie mieści się w nim Poczta Polska i siedziba Rady Osiedla. Budynek ten znajduje się w zarządzie ZGM. – Co prawda bezgotówkowo płacimy coraz częściej, ale i gotówka się przecież przydaje, a w naszej dzielnicy nie ma żadnego bankomatu – motywuje swój postulat Rada Osiedla Hałcnów.

 

Wcześniej lokalni radni wnioskowali o instalację na terenie osiedla biletomatu, ponieważ w kioskach coraz trudniej nabyć bilety MZK. Niestety, w odpowiedzi usłyszeli, że miasto nie będzie już rozwijać sieci stacjonarnych urządzeń do sprzedaży biletów autobusowych.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 rok temu

co za średniowiecze? wdrażana jest cyfrowa, czasowa waluta CBDC a ci chcą przeszłości

wybrać w centrum i do skarpetki
wybrać w centrum i do skarpetki
1 rok temu

Mogą i teraz mieszkańcy usłyszeć, że ZGM nie będzie starać się o rozwijanie sieci bankomatów bo np. mieszkańcy będą mieli w najbliższym czasie mniej pieniędzy na wydatki w związku z drożyzną, a kto wie jakie uzasadnienie przyjdzie do głowy?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

A i przed „bo” dołóż.

na dokładkę w porze obiadowej
na dokładkę w porze obiadowej
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

nie mam kija, nie da mi się, już dołożyłeś

po mojemu lepiej
po mojemu lepiej
1 rok temu

do dołożenia od Tadeusza jeszcze, że z dużej litery i kropkę na końcu trza – w pełni bogaty komentarz, wprawdzie nie w sprawie artykułu, ale kto by tam na to patrzył.