Bielsko-Biała Na sygnale

W jednej firmie ogień, w drugiej woda. Duże straty po pożarze – foto

Wieczorem z WCPR wpłynęło zgłoszenie pożaru na terenie zakładu przy ul. Leszczyńskiej w Bielsku-Białej. Wysłano sześć zastępów straży pożarnej i policję. Smród spalonego tworzywa było czuć na pobliskich ulicach.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 18.18. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że część budynku i klatki schodowe są mocno zadymione. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony górnych dróg oddechowych sprawdzali kamerą termowizyjną poszczególne pomieszczenia w celu zlokalizowania pożaru. Okazało się, że pożar ma miejsce w jednej z firm na pierwszym piętrze budynku, ogniem objęte były różne elementy reklamowe. Do wnętrza budynku została wprowadzona jedna linia gaśnicza, natomiast druga została podana z drabiny mechanicznej przez okno na pierwszym piętrze – powiedział nam st. kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru budynek został oddymiony, przewietrzony i sprawdzony kamerą termowizyjną. Z pomieszczenia objętego pożarem strażacy wynieśli uszkodzone akumulatory. Wskutek pożaru spaleniu uległy między innymi różne elementy reklamowe, kartony, kubki i różne materiały zgromadzone na paletach. Na wyposażenie hali oddziaływała wysoka temperatura, w wyniku czego została uszkodzona instalacja wodna, a to spowodowało zalanie pomieszczeń na parterze budynku. W akcji uczestniczyło łącznie pięć zastępów straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Leszczyny i policja. Przyczynę pożaru ustala policja wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

google_news