Wydarzenia Wadowice

W Kalwarii Zebrzydowskiej dyskutują o budowie basenu – ZDJĘCIA

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Wczoraj (3 listopada) w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się pierwsze konsultacje w sprawie budowy basenu w tym mieście.

Ponad tydzień temu Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej poinformował, że lokalizacja budowy basenu rozważana jest w kilku lokalizacjach: na działkach obok przychodni zdrowia, za przychodnią zdrowia, przy placu zabaw na ul. Jagiellońskiej, ale również i obok Starej Szkoły w Brodach.

Basen będzie dostosowany do możliwości budżetowych gminy. Nie będzie wielkości basenu Delfin w Wadowicach. Na realizację planów budowy, po wybraniu lokalizacji w drodze konsultacji społecznych, gmina zamierza przeznaczyć kwotę około 100 – 150 tys. zł – poinformował kalwaryjski magistrat.

Pierwsze konsultacje, na które zaproszono radnych miejskich, sołtysów, przewodniczących zarządów osiedli oraz inicjatorów budowy basenu, odbyły się wczoraj (3 listopada).

Podczas konsultacji przedstawiono wstępne propozycje lokalizacji oraz dyskutowano nad wielkością oraz funkcjonalnością inwestycji. Nikt z obecnych nie był przeciwny budowie obiektu – zaznaczają samorządowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jest pomysł
jest pomysł
3 miesięcy temu

Przy takich pieniądzach z magistratu to nic tylko zawierać spółkę między bogatszymi meblarzami i basen prywatny. Wtedy może być większy od basenu Delfin w Wadowicach.