Kultura i rozrywka Żywiec

W Milówce dają czadu!

Fot. Paweł Szczotka

Piękna pogoda, stoiska uginające się od pyszności, znakomita muzyka i wiele wspaniałych zabaw dla najmłodszych – to tylko część atrakcji jakie można spotkać podczas trwających Dni Milówki.

Zabawa rozpoczęła się wczoraj (6 lipca) już o 10.00 na Rynku dwugodzinnymi zabawami i animacjami dla dzieci. Potem o 16.00 w amfiteatrze organizatorzy zaproponowali wiele gier i zabaw dla dzieci.

Na scenie wystąpili: zespoły regionalne Spod Kikuli z Lalik i Wierchy z Milówki oraz rockowe South Machine i Diversity.

A po 21.00 świetny koncert zagrał zespół Myslovitz, któremu publiczność nie dała tak łatwo zejść ze sceny domagając się kilka razy bisów. Wokalista zespołu Mateusz Parzymięso otrzymał od wójta gminy Milówka Roberta Piętki wiązankę, którą podzielił się z publicznością. Potem rozpoczęła się dyskoteka plenerowa.

Jesteśmy na półmetku imprezy, ale przed nami jeszcze ogromnie wiele dobrej zabawy! Zapraszamy zatem dzisiaj (7 lipca) do Milówki! – zachęca wójt gminy Milówka Robert Piętka.

Podobnie jak wczoraj i w niedzielę już od 10.00 na Rynku przez dwie godziny będzie kolejna porcja animacji i zabaw dla dzieci. O 11.00 w parku nad Sołą rozpocznie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Do amfiteatru warto przybyć już na 16.00, gdzie na dzieci czekać będzie wiele gier i zabaw. Godzinę później na scenie wystąpią mażoretki Efekt z Milówki, a po nich zespół regionalny Hulajniki z Milówki, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki i zespół Dzień Dobry.

A o 20.30 w wielkim koncercie jubileuszowym zaśpiewa nasz rodzimy zespół Golec uOrkiestra! Jestem przekonany, że nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać, aby przybyć do na nas na ten koncert – mówi Andrzej Maciejowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce.

Po koncercie, gdzie bisy będą murowane, rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Whisky.

Jak zawsze młodsze i starsze dzieci będą mogły poszaleć w specjalnie przygotowanym wesołym miasteczku na karuzelach wszelkiego rodzaju. Tradycyjnie jak to u nas nie zabraknie przepysznych smakołyków – podkreśla dyrektor Andrzej Maciejowski.

Dodajmy, że w bilet w niedzielę kosztować będzie 15 zł, a ulgowy 10 zł. Dzieci do 7 lat wchodzą bezpłatnie.

Organizatorami Dni Milówki są wójt gminy Milówka Robert Piętka, Urząd Gminy Milówka i Gminny Ośrodek Kultury w Milówce.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
10 miesięcy temu

Szczerze byłem i żałuję. Moja wieża głośniej gra. Co to jakieś ograniczenie mieli Golce w głośności ??? Nie czułem się jak bym był na koncercie.