Kultura i rozrywka Żywiec

Gilowice się bawią!

Fot. Paweł Szczotka

Trwają Dni Gilowic. Zabawa rozpoczęła się w sobotę (6 lipca), ale i dzisiaj (7 lipca) nie zabraknie wielu atrakcji. Co warto podkreślić niedziela po raz pierwszy będzie darmowy dniem!

Sobotnia impreza rozpoczęła się około 16.00 od akcji charytatywnej „Uśmiech dla Zuzi”. Potem na scenie w specjalnym konkursie wokalnym pojawiły się młode talenty z Gilowic. Można było również podziwiać szkołę tańca Dance 4 You w specjalnym pokazie tanecznym.

Po oficjalnym powitaniu przez wójta gminy Gilowice Krzysztofa Okrzesika przyszedł czas na kolejne występy. Na scenie zobaczyliśmy zespół Dekonstrukcja i orkiestrę dęta OSP Gilowice. Odznaczono także zasłużonych mieszkańców gminy Gilowice. Po tej oficjalnej części do wspólnej zabawy zaprosiła kapela Kosor, a następnie operetka Musical Show.

A o 20.30 na scenie pojawiła się muzyczna gwiazda wieczoru, którą był zespół Łzy. Jak zwykle licznie zebrani mieszkańcy bawili się znakomicie przy znanych przebojach, a po koncercie ruszyli do tańca w rytm dyskoteki plenerowej.

Oczywiście nie brakowało innych atrakcji. Na licznych stoiskach można było uzyskać porady kosmetyczne, podziwiać pokazy ratowników górskich GOPR i samemu spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej czy skorzystać z przejażdżki konnej. Jak zwykle przy świecie Gilowic nie mogło zabraknąć stoisk ze smakołykami. Ale prawdziwą furorę robiło wesołe miasteczko.

Mamy karuzele i atrakcje dla małych i dużych, a przede wszystkim dla lubiących ekstremalne przeżycia. Po raz pierwszy gościmy bestię, czyli smoka. W jego środku mieści się tunel strachu, do którego oczywiście można wejść! – mówi Gabriela Kolonko, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach.

Kto nie był w sobotę i nie spróbował tych atrakcji ma okazję nadrobić to w niedzielę! A dzisiaj impreza rozpocznie się już o 15.00 od akcji charytatywnej „Uśmiech dla Zuzi”. Będą również animacje dla dzieci, a pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentuje Fundacja K2. Na scenie znowu będzie można oklaskiwać szkołę tańca Dance 4 You. Potem zagra kapela Katarina oraz zespoły Paradise, Mini Paradise, Tutti Frutti, Happy i regionalny Ziemia Suska. Około 18.00 zaśpiewa Żaneta Rus, a po niej usłyszymy największe przeboje muzyczne. Około 20.00 na scenie pojawi się gwiazda Gosia Andrzejewicz z zespołem. Po jej koncercie na dyskotekę plenerową zaprosi DJ Kris.

Gwarantujemy, że absolutnie nikt nie będzie się nudził! – zapewnia wójt gminy Gilowice Krzysztof Okrzesik.

Wstęp na Dni Gilowic w niedzielę jest bezpłatny!

Organizatorami Dni Gilowic są wójt gminy Gilowice Krzysztof Okrzesik i Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
10 miesięcy temu

W Łękawicy też tak ostro od 5 lat balują, że aktualnie wyprzedaje się majątek bo nie ma pieniędzy 🙂 Ktoś wcześniej na to ciężko pracował a teraz GOK do likwidacji i majątek ZUK do sprzedaży. O to chodzi ?

http://www.bip.lekawica.com.pl/index.php?modul=aktualnosci&kat_id=238&id=3990

Oszczędnie Panie wójcie
Oszczędnie Panie wójcie
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

W Łękawicy GOK już likwidują a ZUK wysprzedają. POwskie imprezy POwoli się kończą. Pani sekretarz z Milówki nie ma pojęcia o Łękawicy a Pan wójt też ekonomistą wybitnym nie jest. O 0,3% jak pisze RIO i po budżecie…

x
x
10 miesięcy temu

Łzy nie dojechały?