Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

W ochronie przyrody. “Bażaniec” wskazany jako teren szczególnie cenny pod względem przyrodniczym

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wraz z Nadleśnictwem Bielsko oraz miłośnikami lokalnej przyrody  chcą objąć ochroną prawną obszar leśny „Bażaniec”. Obszar ten został wskazany w opracowaniach przyrodniczych gminy oraz dokumentach planistycznych jako teren szczególnie cenny pod względem przyrodniczym.

Obszar, na który zwrócono szczególną uwagę położony jest pomiędzy ul. Mazańcowicką i ul. Lipowską oraz kompleks leśny „Podraj” położony pomiędzy ul. Wodną i ul. Zaplecze.

„Górny Las”, bo tak nazywa się kompleks obfitować ma  w cenne fragmenty bioróżnorodności leśnej mogące służyć lokalnej społeczności przez pełnienie funkcji społecznej i rekreacyjnej. Z uwagi na to bogactwo fauny i flory, władze miasta dostrzegły potrzebę wskazania go w opracowaniach i dokumentach planistycznych. Ponadto Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach zwrócił się do Nadleśnictwa Bielsko z prośbą o stworzenie planu gospodarowania i ochrony lasów na terenie gminy Czechowice-Dziedzice stanowiących własność Skarbu Państwa.

Plan ten będzie wykorzystywany w trakcie rewizji planu urządzania lasu oraz w wyznaczaniu stref oddziaływania społecznego w ramach prowadzonej gospodarki leśnej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Das
Das
8 dni temu

Urząd Miejski w zasadzie nie chce – gdyby chciał, to zrobiłby to już kilkanaście lat temu. W zasadzie to musi, bo otrzymał petycję, pod którą podpisało się ponad 1200 mieszkańców.

potrzebny szef poza gminą
potrzebny szef poza gminą
12 dni temu

Nie pasowałoby aby wskazanie było szersze niż tylko przez UM?