Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

W ochronie przyrody. “Bażaniec” wskazany jako teren szczególnie cenny pod względem przyrodniczym

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wraz z Nadleśnictwem Bielsko oraz miłośnikami lokalnej przyrody  chcą objąć ochroną prawną obszar leśny „Bażaniec”. Obszar ten został wskazany w opracowaniach przyrodniczych gminy oraz dokumentach planistycznych jako teren szczególnie cenny pod względem przyrodniczym.

Obszar, na który zwrócono szczególną uwagę położony jest pomiędzy ul. Mazańcowicką i ul. Lipowską oraz kompleks leśny „Podraj” położony pomiędzy ul. Wodną i ul. Zaplecze.

„Górny Las”, bo tak nazywa się kompleks obfitować ma  w cenne fragmenty bioróżnorodności leśnej mogące służyć lokalnej społeczności przez pełnienie funkcji społecznej i rekreacyjnej. Z uwagi na to bogactwo fauny i flory, władze miasta dostrzegły potrzebę wskazania go w opracowaniach i dokumentach planistycznych. Ponadto Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach zwrócił się do Nadleśnictwa Bielsko z prośbą o stworzenie planu gospodarowania i ochrony lasów na terenie gminy Czechowice-Dziedzice stanowiących własność Skarbu Państwa.

Plan ten będzie wykorzystywany w trakcie rewizji planu urządzania lasu oraz w wyznaczaniu stref oddziaływania społecznego w ramach prowadzonej gospodarki leśnej.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Das
Das
1 rok temu

Urząd Miejski w zasadzie nie chce – gdyby chciał, to zrobiłby to już kilkanaście lat temu. W zasadzie to musi, bo otrzymał petycję, pod którą podpisało się ponad 1200 mieszkańców.

potrzebny szef poza gminą
potrzebny szef poza gminą
1 rok temu

Nie pasowałoby aby wskazanie było szersze niż tylko przez UM?