Bielsko-Biała Sport

W oczekiwaniu na przełamanie… Czy BBTS zdobędzie pierwsze ligowe punkty? Dziś szansa z Radomiem

Fot. BBTS

Dziś BBTS Bielsko-Biała rozegra drugi ligowy mecz w hali pod Dębowcem. W walce o pierwsze punkty siatkarze z Podbeskidzia zmierzą się z drużyną Cerrad Enea Czarni Radom. Spotkanie rozpocznie się o 17.30.

– Tym razem naszym rywalem będzie drużyna Cerrad Enea Czarni Radom. To całkowicie odnowiony zespół prowadzony przez nowego szkoleniowca, Jacka Nawrockiego, który zbudował bardzo silną fizyczną drużynę – aż pięciu zawodników z podstawowej szóstki mierzy ponad 200cm. Dodatkowo w swoich szeregach mają niezwykle doświadczonego rozgrywającego, Pawła Woickiego, który pociąga za sznurki. Bardzo wymagający przeciwnik, ale gramy we własnej hali i jestem pewien, że z pomocą naszych kibiców, powalczymy o pierwsze ligowe punkty – mówi trener BBTS Bielsko-Biała, Harry Brokking.

– Dwa pierwsze spotkania były dla nas bardzo trudne. Mecz z Lubinem rozpoczęliśmy naprawdę dobrze i taki też według mnie był ten pojedynek w naszym wykonaniu. Cóż z tego skoro nie zdobyliśmy punktów, a koniec końców nikt nie będzie pamiętał, jak się zaprezentowaliśmy. Liczyć się będzie jedynie to, że przegraliśmy. W tym meczu decydujące były końcówki setów, w których to goście zachowali więcej zimnej krwi – dodaje rozgrywający BBTS Bielsko-Biała, Jan Zimmermann. – Wiemy, gdzie są nasze mocne i słabe strony. Musimy ciężko pracować i rozwijać się jako zespół, abyśmy zaczęli wygrywać. Próbowaliśmy walczyć w Bełchatowie. Skra to jednak jedna z topowych drużyn w PlusLidze. Mają kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy – w meczu przeciwko nam – po prostu zrobili to co do nich należało. Spotkanie przeciwko zespołowi z Radomia to kolejna szansa dla nas, szansa by stać się lepszą drużyną i by wreszcie zdobyć pierwsze ligowe punkty. Każde spotkanie jest ważne i w każdym meczu zamierzamy walczyć o punkty. Ważne by się nie poddawać i być pozytywnie nastawionym.

Przypominamy, że w trakcie trwania meczu działać będzie kącik małego kibica, gdzie przygotowano dla najmłodszych fanów wiele atrakcji i nagród.

• Animatorzy z Zakątka Fantastyki przeprowadzą najmłodszych kibiców przez świat gier i zabaw

• Teatr Ognia Tesserakt poprowadzi wyspę żonglerską. Będzie można także nauczyć się chodzenia na szczudłach. Będą slalomy, trening równowagi oraz nauka chodzenia po linie.

• Będzie malowanie buziek

• Nie zabraknie atrakcji w postaci dmuchańców

• Będą konkursy z nagrodami

google_news