Wydarzenia Cieszyn

W pociągach Kolei Śląskich ruszy rezerwacja miejsc dla rowerów, będzie też więcej składów do Wisły

Fot. Witold Kożdoń

27 kwietnia ruszy obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w pociągach Kolei Śląskich. Jak przekonują przedstawiciele spółki, takie rozwiązanie pozwoli uniknąć sytuacji, w której podróżny nie znajdzie miejsca na swój rower pomimo posiadania biletu na jego przewóz. Jednocześnie 27 kwietnia Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe pociągi z Katowic i Rybnika do Wisły.

Każdy ze składów śląskiego przewoźnika posiada strefę rowerową, a w niej od 4 do 14 oznaczonych miejsc przygotowanych dla rowerzystów. Niestety do tej pory posiadanie biletu na przewóz roweru nie gwarantowało przejazdu z jednośladem. – W szczycie sezonu rowerowego zdarzały się sytuacje, w których kierownik pociągu ze względów bezpieczeństwa musiał odmówić wejścia do pojazdu z rowerem. Dzięki obowiązkowej rezerwacji miejsc na podstawie biletu jednorazowego takie sytuacje nie będą mieć miejsca – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dodatkowo miłośnikom jednośladów łatwiej będzie dotrzeć w Beskidy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów Koleje Śląskie od 27 kwietnia uruchomią bowiem kolejne połączenia do Wisły z Rybnika i Katowic. Dodatkowe składy będą kursować w dni wolne od 27 kwietnia oraz 2 i 31 maja do końca obowiązywania wiosennej korekty rozkładu jazdy, czyli do 8 czerwca 2024 roku.

– Pracujemy także nad uruchomieniem VeloCugu na linii Katowice – Wisła Głębce. To pociąg ze specjalną strefą rowerową, na którego pokładzie znajdzie się aż 36 miejsc na rowery – zapowiada rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

google_news