Wydarzenia Cieszyn

Grupa MoCarta zabrała widzów do świata gwiazd i harf | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

Wiosna rozpieszcza wysokimi temperaturami i słońcem a Teatr im. Adama Mickiewicza niezmiennie dogadza swoim widzom i sympatykom ciekawym repertuarem. Tak było i tym razem. 12 kwietnia na tamtejszych deskach wystąpili muzycy znanej i lubianej Grupy MoCarta. Na scenie wystąpili Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk.

Zaprezentowany został najnowszy program “Grupa MoCarta wśród gwiazd i harf”. Artyści zaproponowali zgromadzonej publiczności, by na chwilę zrezygnowała z praw czasu. Pojawiła się szansa, by Jan Sebastian Bach opowiedział o początkach polifonii i o tym, jak wynalazł nordic walking. Wolfgang Amadeusz  mógł uchylić rąbka tajemnicy skąd Grupa MoCarta bierze pomysły. Antonio Vivaldi miał szansę przyznać się dlaczego napisał tylko cztery pory roku, a Ludwig van Beethoven rozchmurzył się choć na chwilę,  widząc harfistkę.

Grupa  MoCarta zabrała wypełnioną po brzegi widownię w magiczną podróż w czasie do świata harf i gwiazd.  Śmiechom, owacjom i oklaskom, po raz kolejny nie było końca.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news