Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W poniedziałek Wielkanocny mocniej zawieje

Fot. OSP Ustroń Centrum/Zdjęcie poglądowe

Ostrzeżenie przed gwałtownym wiatrem, którego prędkość osiągać może powyżej 100 km/h wydał dla całej południowej Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W naszym regionie oprócz wysokiej temperatury również jutro mocniej zawieje, a miejscami mogą wystąpić przelotne opady i burze.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad Polskę z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze. Ciśnienie będzie powoli spadać. Co ciekawe, wysoko w Tatrach mogą wystąpić opady śniegu i zamiecie. W Beskidach będzie znacznie cieplej. W Bielsku-Białej temperatura w ciągu dnia wyniesie 24 stopnie Celsjusza. 22 w Żywcu, Wiśle i Cieszynie, 23 w Wadowicach i Oświęcimiu, 21 w Suchej Beskidzkiej i Szczyrku.

W pozostałych miastach regionu temperatura maksymalna wyniesie od 19°C do 23°C, na obszarach podgórskich około 18°C. Na Podbeskidziu, Żywiecczyźnie i Śląsku Cieszyńskim wystąpi silny wiatr, w porywach od 90 do 110 km/h. Mogą pojawić się wiatrołomy, zalecana jest ogólna ostrożność. Zapowiadane są też przelotne opady deszczu, miejscami możliwe burze.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
11 dni temu

Na Podbeskidziu 😂🤢

ogłupianie
ogłupianie
11 dni temu

Jak zwykle artykuł sponsorowany poniżej ze Starostwa Żywieckiego bez możliwości komentowania. A zasadnicza sprawa już na wstępie – to nie starosta Midor ma zasługi w całej kadencji.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 dni temu
Reply to  ogłupianie

Bardzo dobrze że nie można komentować,może w końcu pod wszystkimi artykułami będzie zakaz,bo kogo interesują twoje bzdury które wypisujesz??

no nie
no nie
11 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Podszywacz, nie mógłbyś sam pisać “wspaniałych” komentarzy jak ten do komentarzy, a to byłaby niepowetowana strata.

nie wychodzę z domu
nie wychodzę z domu
11 dni temu

Dziękujemy za wszelkie zagrożenia w jutrzejszym dniu, ważne że nie będzie rzucało żabami.