Cieszyn Na sygnale

Napadł na seniorkę, ukradł telefon nieletniej. Policyjny pościg na ulicach Skoczowa

Policjanci prewencji z komisariatu w Skoczowie zatrzymali 34-latka, który na terenie miasta najpierw napadł na 77-letnią kobietę, a kilka godzin później okradł 17-latkę. Mundurowi po pieszym pościgu zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu w Skoczowie zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło niedaleko ul. Budowlanych. Spacerująca ścieżką 77–letnia kobieta została napadnięta przez nieznanego mężczyznę. Jak ustalili policjanci, sprawca przewrócił i pobił kobietę, a następnie ukradł jej torebkę, dokumenty, telefon, a nawet złotą obrączkę.

Kilka godzin później mundurowi zostali po raz kolejny poinformowani o przestępstwie, którego sprawcą był najprawdopodobniej ten sam mężczyzna. Na dworcu kolejowym poprosił 17-latkę o użyczenie telefonu. Gdy go otrzymał, po prostu odszedł z miejsca zabierając urządzenie.

Szybka i wzorowa współpraca z pokrzywdzonymi pozwoliła policjantom na podjęcie natychmiastowych działań. Kilka chwil po zdarzeniu mundurowi zauważyli sprawcę. Ten na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy przy nim przedmiot łudząco przypominający broń, który finalnie okazał się wiatrówką. Skradziony telefon o wartości około 2 tys. zł telefon, wrócił do właścicielki. 34-latek trafił do policyjnego aresztu.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Parówa
Parówa
11 dni temu

Chciałbym wpaść w objęcia takiego maczo!