Cieszyn Na sygnale

Przemytnik wpadł przed świętami. Grozi mu 20 lat więzienia

Fot. Policja Cieszyn

Policjanci z Cieszyna zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 41-latka podejrzanego o posiadanie i przemyt narkotyków, a także wprowadzanie ich do obrotu. Sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Cieszyna zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie i przemyt narkotyków. Pierwszy z nich, 42-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w Kaczycach. Policjanci podczas obserwacji zauważyli, jak opuszczał on posesję i kierował się w stronę przejścia granicznego. Gdy stróże prawa wezwali go do zatrzymania się, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ponad 20 gramów metamfetaminy. Mężczyzna miał przy sobie jeszcze inne przedmioty, jak np. wagę, ponad 30 tysięcy koron czeskich, opakowania na narkotyki oraz atrapę pistoletu. Okazało się również, że jest poszukiwany przez czeską policję. Kilka chwil później policjanci zatrzymali kolegę 42-latka. 33-letni obywatel Czech, także miał przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy. Mężczyzna również został zatrzymany.

W trakcie dalszych działań, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez podejrzanego, policjanci zabezpieczyli dodatkowo elementy i substancje mogące służyć do produkcji narkotyków.

Podejrzani o przestępstwa mężczyźni zostali doprowadzeni do cieszyńskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 42-latek odpowie za posiadanie i przemyt narkotyków, jak również uczestniczenie w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

google_news