Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W powiecie wadowickim koronawirus zabrał drugie życie. Przybywa chorych, ale i ozdrowieńców

Smutne wiadomości napłynęły rano z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Nie dość, że kolejni mieszkańcy naszego regionu zakazili się koronawirusem SARS-CoV-2, to już wcześniej zainfekowany mieszkaniec powiatu wadowickiego zmarł.

Do tej pory w Małopolsce z powodu koronawirusa zmarły 43 osoby. W ostatnich godzinach dwie. Walkę z covid-19 przegrali 74-latek z powiatu wadowickiego oraz 75-latek z powiatu tarnowskiego. W powiecie wadowickim to drugi śmiertelny przypadek od początku pandemii. Po opracowaniu raportu przez miejscową stację powiatową będzie wiadomo w której gminie mieszkał. Wcześniej koronawirus pozbawił życia młodą mieszkankę gminy Brzeźnica.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych osób. To 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 3 do 77 lat z Krakowa (5 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby) oraz powiatów chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego i tarnowskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego i nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Są też dobre wiadomości. W Małopolsce przybyło 17 ozdrowieńców. To 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 2 do 71 lat z powiatu suskiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób) oraz Krakowa, powiatu wielickiego, tarnowskiego i limanowskiego (po 1 osobie),  którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1097 ozdrowieńców.

google_news