Wydarzenia Cieszyn

W Skoczowie będą wspominać

Fot. Pixabay.com

W tym roku po raz pierwszy w Skoczowie, z inicjatywy Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”, zorganizowane będą I Skoczowskie Zaduszki – wieczór wspomnieniowy poświęcony ludziom, którzy odeszli, a swoimi czynami zapisali się w dziejach społeczności pod Kaplicówką.

Inaugurujące nowy cykl spotkanie dedykowane jest Pawłowi Szarcowi i Antoniemu Poćwierzowi. Wybór bohaterów I Skoczowskich Zaduszek związany jest z przypadającymi w tym roku rocznicami ich śmierci – 30. w przypadku Antoniego Poćwierza, twórcy pierwszego Domu Kultury w trytonowym grodzie i wieloletniego dyrygenta miejscowego chóru katolickiego oraz 5. jeśli chodzi o Pawła Szarca, nauczyciela i regionalisty, a także zasłużonego strażaka i działacza sportowego.

I Skoczowskie Zaduszki odbędą się 2 listopada o 17.00 w Teatrze Elektrycznym. Wstęp jest bezpłatny, a wejściówki – tradycyjnie – są do odbioru w kasie kina. Na spotkanie przybędą znajomi, współpracownicy, a także m.in. członkowie rodzin wspominanych działaczy kultury i społeczników, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami.

Wieczór wzbogaci okolicznościowy występ artystyczny, będącym połączeniem muzyki poetyckiej oraz recytacji. Na scenie zobaczymy Joannę Kściuczyk-Jędrusik (sopran – Opera Bytomska), Bogdana Mizerskiego (kontrabas) oraz prof. Tadeusza Sławka, który sięgnie po twórczość Robinsona Jeffersa, amerykańskiego poety, tłumaczonego m.in. przez Czesława Miłosza.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o