Wydarzenia Bielsko-Biała

W sobotę IV Bielski Marsz Równości. Marta Lempart, drag queen, ceremonia zaślubin… WIDEO

Zdjęcia, filmy, grafiki: Organizatorzy

W sobotę przez Bielsko-Białą przejdzie IV Bielski Marsz Równości. – Tego dnia miasto będzie tęczowe, radosne i pełne miłości – zapowiadają organizatorzy.

Marsz rozpocznie się 22 czerwca o 16.00 na placu Chrobrego.

Udział w wydarzeniu potwierdziły m.in. Marta Lempart, założycielka Strajku Kobiet i poseł Dorota Łoboda. Marsz honorowym patronatem objęły marszałek Senatu Magdalena Biejat, minister ds. równości Katarzyna Kotula, senator Gabriela Morawska-Stanecka oraz wiceprzewodnicząca Komisji ds. Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego Sylwia Spurek.

W marszu wezmą udział m.in. barwne drag queen. Za oprawę muzyczną marszu i imprezy organizowanej tuż po będą odpowiadać didżeje Fafik i DJ z Wąsem.

W południe na placu Chrobrego stanie „Tęczowe miasteczko”. W ramach wydarzeń towarzyszących przewidziano m.in. ceremonię zaślubin i oczepiny w odpowiedzi na prawo, niepozwalające na małżeństwa osób tej samej płci. Pojawią się stanowiska organizacji Antymateria Kolektyw Artystyczny, Fundacji Promenada i Iguanatrend. Rozmaite wydarzenia artystyczne odbywają się już w Willi Sixta, a ostatnie – „Gest, choreografia i taniec. Queerowe strategie performatywne” – zaplanowano na niedzielę.

Wydarzenie organizują: Bielski Marsz Równości, Czarny Protest Bielsko-Biała / Strajk Kobiet Bielsko-Biała i Tęczowe Podbeskidzie

Szczegóły marszu na facebookowym profilu Bielski Marsz Równości.

Na marsz w Bielsku-Białej zapraszają znane postaci m.in. ze świata kultury i polityki:

 

google_news