E-edukacja Cieszyn

W turnieju motoryzacyjnym najlepszy…Gastronom

Fot. KPP Cieszyn

Sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu, udzielanie pierwszej pomocy, czy jazda sprawnościowa samochodem – to niektóre konkurencje składające się na Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Konkurs tradycyjnie odbył się w ostatni czwartek marca w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu.

Głównymi celami turnieju są: popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

W konkursie startowało siedem drużyn reprezentujących szkoły powiatu cieszyńskiego. Jedna z drużyn, a konkretnie ta z cieszyńskiego “Kopera”, składała się wyłącznie z dziewczyn. Wygrała ekipa z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, wyprzedzając Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie oraz wspomnianą drużynę żeńską z Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Miejsca 4-7 zajęłu drużyny: ZST Cieszyn, ZSP-T Międzyświeć, ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie i ZST Ustroń.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat cieszyński w turnieju szczebla okręgowego. Rywalizację zorganizowali policjanci cieszyńskiej drogówki.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments