Wydarzenia Cieszyn

W Ustroniu testują nową tężnię. Wiosną ruszy pełną parą

Fot. z archiwum UM w Ustroniu

Ustroń testuje działanie nowej tężni solankowej, która została wybudowana w Parku Kuracyjnym. To kolejne tego typu miejsce w uzdrowisku pod Równicą, gdzie można zażywać dobroczynnych inhalacji.

Wytwarzany w tężni solankowy aerozol ma niebagatelne znaczenie – oczyszcza zanieczyszczenia i oddaje powietrze nawilżone zdrowotną substancją. Jej wdychanie pomaga w regulacji pracy układu oddechowego osobom borykającym się z astmą, przewlekłym kaszlem czy zapaleniem zatok, ale także i tym, których praca wymaga spędzania wielu godzin przed komputerem. Solanka wspomaga ponadto rehabilitację po infekcjach wirusowych i jest stosowana szeroko w nowoczesnym lecznictwie, na przykład w leczeniu stanów nerwicowych, migren czy napięciowych bólów głowy.

Powstanie tężni solankowej w Ustroniu było jednym z priorytetów lokalnych władz samorządowych. Burmistrz miasta, Przemysław Korcz, cieszy się, że udało się cel osiągnąć. Na razie tężnia została uruchomiona technicznie po to, by sprawdzić poprawność realizacji projektu w praktyce, ale już od wiosny będzie działać pełną parą. Koszt zadania zamknął się w kwocie prawie 1,2 mln zł brutto.

Fot. z archiwum UM w Ustroniu

google_news
KBb
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rambacamba
Rambacamba
1 miesiąc temu

Niektórzy po otrzymaniu 3 dawki cudownego eliksiru otwarcia tężni nie dożyją.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 miesiąc temu
Reply to  Rambacamba

Jedź do Pyrzowic do szpitala tymczasowego i zobacz setki leżących ludzi którzy myśleli tak jak Ty a teraz walczą o każdy oddech. Wtedy byś pomyślał czy te glupoty pisać.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Doskonale, Hermenegilda w najśmielszych przeczuciach nie myślała, że podszywacz będzie pisał podobne idiotyzmy jak Hermenegilda. Najpierw polując na komentarze Hermenegildy. Zakładaj podszywacz maseczkę aby nie było widać, że nie umiesz się rumienić ze wstydu.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jeśli testują, dobrze by było wiedzieć w jakim stopniu nowa tężnia ustrońska redukuje smog a być może też przepędza koronowirusa z powietrza. Ciekawe w jakim stopniu tężnia ogranicza skrzywienie kręgosłupa lub pogorszenie wzroku, bóle nadgarstków siedzących wiele godzin przed komputerem. A może w tężni umieścić kilka stanowisk komputerowych.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Napisz jeszcze trochę tych idiotyzmów.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

O.K., idiotyzmem jest uparte podszywanie się osobnika pod nick Hermenegildy, który to osobnik sam nie ma nic mądrego do napisania a szuka rzeczy głupszych od swoich co potrafi. A co potrafi? – niewiele i nie jest to wina Hermenegildy.