Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W wadowickim podokręgu piłki nożnej dojdzie do reorganizacji rozgrywek? To całkiem realne!

Fot. Wojciech Ciomborowski

Czyżby w wadowickim podokręgu piłki nożnej miało dojść do sporych zmian w systemie rozgrywek? Wiele na to wskazuje, że taki scenariusz jest bardzo realny!

Władze wadowickiego podokręgu piłki nożnej rozesłały do klubów ankietowe pytanie dotyczące reorganizacji rozgrywek, co jest pokłosiem decyzji PZPN o zakończeniu zmagań i przyznaniu awansów najlepszym i niedegradowaniu słabeuszy. Związek pyta kluby czy wyrażają zgodę, by od najbliższego sezonu w wadowickim podokręgu były nie jedna, lecz dwie A klasy liczące po 14 drużyn. Ich mistrzowie mieliby na koniec sezonu rywalizować w barażu o awans do okręgówki. – Podokręg Piłki Nożnej Wadowice czyni starania w MZPN Kraków, aby uzyskać zgodę na awans mistrzów grup do wyższej klasy, co nie jest łatwym zadaniem – informuje Zygmunt Sankowski, wiceprezes ds. organizacyjnych w wadowickim podokręgu piłki nożnej.

Utworzenie drugiej grupy A klasy skutkować będzie likwidacją C klasy, czyli najniższego szczebla rozgrywek. Takie sugestie pojawiały się już wcześniej z uwagi na dużą odległość jaką muszą pokonywać zespoły występujące na tym szczeblu. Niewykluczone jest również utworzenie trzeciej grupy B klasy (obecnie są dwie), ale to uzależnione będzie od ilości ekip jakie zgłoszą się do zmagań.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments