Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Bus dla potrzebujących

Fot. Archiwum UM w Wadowicach.

Mieszkańcy wadowickiej gminy mogą korzystać z usługi darmowego transportu. Program “door-to-door” (od drzwi-do-drzwi) jest przeznaczony dla osób mających problemy z mobilnością. Darmowy bus podwiezie na szczepienie, po zakupy…

Pojazd kupiono w ramach unijnego projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, realizowanego przez PFRON. Gmina na ten cel otrzymała z unijnej kasy 570 095 złotych. Przedsięwzięcie służy osobom starszym, z niepełnosprawnościami, słabowidzącym oraz wszystkim innym, które potrzebują wsparcia w zakresie mobilności. Bus jest dostosowany  do osób korzystających z wózków inwalidzkich.

– Akcja ma na celu otwarcie szerokich drzwi dla mieszkańców, którzy potrzebują transportu: do lekarza, na rehabilitację, do pracy, chcieliby wziąć udział w szkoleniach, kursach lub po prostu wybrać się do kina, na mecz czy na basen, a z powodu ograniczonej mobilności po prostu nie mogą – wyjaśnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Gmina zapewnia transport od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 19:30, a w soboty i niedziele od 12:00 do 19:00.

Chętni do skorzystania z usługi bezpłatnego transportu mogą zgłosić się telefonicznie, osobiście lub mailowo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach telefon 795 602 319 lub mailowo: [email protected]

bus-1

KB_rasizm