Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Busy na nowych liniach

Dodatkowe kursy i nowe przystanki w Gorzeniu (linia U1), na osiedlu Zaskawie, w Rokowie i Babicy (linia U3) to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie gminnej komunikacji autobusowej w 2021 roku.

Cena biletu w komunikacji miejskiej nie ulega zmianie i nadal wynosi 2 złote. Obowiązuje również 50% zniżka dla dzieci od 4 do 7 lat, uczniów i studentów do 26 roku życia oraz emerytów i rencistów.

Na Linii U1 Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice pojawią się cztery dodatkowe przystanki: Gorzeń Dolny Skrzyżowanie, Gorzeń Górny Przy Krzyżu, Gorzeń Dolny Hydrofornia, Gorzeń Dolny Skrzyżowanie 04

Linia U2 Wadowice – Zawadka – Wadowice zyska więcej połączeń i od nowego roku będzie ich 16 (zamiast wcześniejszych 12). Wszystkie dodatkowe kursy będą wykonywane również w soboty.

Największe zmiany czekają Linię U3 Wadowice – Jaroszowice – Roków – Babica – Wadowice, która powiększy się aż o 12 nowych przystanków: na Zaskawiu (Zaskawie, Ulica Wałowa, Zaskawie II), w Rokowie (Roków Skrzyżowanie), Babicy (Babica Wieś, Babica Skrzyżowanie i Babica Cupel) i przy DK52. Na trasie wprowadzone zostaną także dwa dodatkowe kursy.

Na linii U4 Wadowice – Chocznia – Wadowice zostaną wykonane dwa dodatkowe kursy w sobotę.

Wszystkie linie rozpoczynają i kończą swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach.

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments