Wydarzenia Wadowice

Rynek jak plac budowy. Tymczasem Wadowice czekają na mistrzów

Fot. Bogdan Szpila

Rynek w papieskim grodzie przypomina rozległy plac budowy. Dwie spore powierzchnie placu ogrodzono metalowymi barierkami, gromadzone są potężne głazy, kolejowe podkłady i betonowe kręgi.

Od najbliższego piątku, 29 lipca do niedzieli 31 lipca Wadowice będą areną Mistrzostw Świata w Trialu Rowerowym do 16 lat.

Tory przeszkód powstają w Parku Miejskim, gdzie toczona będzie rywalizacja drużynowa (29 lipca) oraz na Placu Jana Pawła II (zawody indywidualne 30 i 31 lipca).

Wadowice po raz drugi będą gospodarzem prestiżowej, kolarskiej imprezy. Poprzednie Mistrzostwa Świata w trialu rowerowym do 16 lat odbyły się nad Skawą w sierpniu 2019 roku.

Zawody organizują UCI Trials, Kramarczyk Team oraz Urząd Miejski w Wadowicach, a patronat honorowy nad zawodami objął marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fajny prestiż
fajny prestiż
1 rok temu

Zawody w 2020, 2021 r. odbyły się w innym miejscu czy była przerwa pandemiczna? Powyżej 16 lat gdzie? Te ogromne głazy, betonowe kręgi, kolejowe podkłady nie uszkadzają płyt granitowych na rynku?

fajny prestiż
fajny prestiż
1 rok temu
Reply to  fajny prestiż

Piękne pamiątkowe płyty z grawerowaniami miejscowości ze świata duchowości religijnej.