Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Fajerwerki pod obstrzałem

Od połowy grudnia aż po styczeń niemal każdego wieczoru w niebo wystrzeliwują kolorowe sztuczne ognie. Wadowicki samorządowiec proponuje ograniczenia używania fajerwerków.

Radny Ludwik Fila sugeruje ograniczenie strzelania petardami w wadowickiej gminie. – Zaczyna się kilka godzin czy nawet kilka dni wcześniej – mówił samorządowiec podczas sesji Rady Miejskiej. – W Sylwestra mój pies chodził po suficie, a sarna z pobliskiego lasu ze strachu wbiła się głową w siatkę ogrodzenia mojego domu.

Radny proponuje, aby materiały pirotechniczne mogły być używane na terenie gminy tylko w sylwestrową noc w godzinach 23.30 – 1.00.

Miłośnicy zwierząt zdecydowanie popierają propozycję, zaś przeciwnicy wskazują, że będzie to jeden z wielu w Polsce martwych przepisów. Nie brakuje też głosów, iż zakaz objąłby pokaz sztucznych ogni na wadowickim rynku, tradycyjnie organizowany w sylwestrowy wieczór o godz. 19.00. Jednakże zwolennicy fajerwerków nad wadowickim rynkiem nie powinni się obawiać zakazu, wszak uchwała mogłaby dopuszczać wyjątki.

 

 

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments