Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Gala Talentów online

Tegoroczna edycja Festiwalu Artystycznego Talent 2020 znacznie różniła się od poprzednich.

Artyści swoje umiejętności nagrywali, a następnie przesyłali do WCK. Jurorzy spośród 230 zgłoszeń wskazali 65 nominacji. Pandemia storpedowała koncert laureatów.

– Próbowaliśmy przez te ostatnie kilka miesięcy tak dostosować nasz festiwal, abyśmy jednak mogli spotkać się z uczestnikami na przesłuchaniach konkursowych w sali kameralnej i teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Później przesuwaliśmy termin koncertu galowego i ogłoszenia wyników, żeby choć nominowanych zaprosić do nas i wręczyć im tutaj nominacje czy wyróżnienia. Niestety, nie udało się – mówi dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury Piotr Wyrobiec.

Rywalizowano w 10 kategoriach: wokal, muzyka, taniec, teatr, recytacja, plastyka, literatura, fotografia, film oraz inne. W kategorii „Plastyka” przyznano 11 nominacji, w kategorii „Muzyka” 5 nominacji, w kategorii „Wokal” 12 nominacji, w kategorii „Literatura” 8 nominacji, w kategorii „Recytacja” 8 nominacji, w kategorii „Teatr” 3 nominacje, w kategorii „Taniec” 8 nominacji, w kategorii „Fotografia” 8 nominacji, w kategorii „Film” 1 nominacja oraz w kategorii „Inne” 1 nominację.

Ogłoszenie wyników odbyło się w formie prezentacji filmowej, a werdykt w każdej kategorii odczytali laureaci festiwalu z poprzednich lat. Na nagraniu można zobaczyć zwycięzców oraz ich prace dzieła.

Film można zobaczyć TUTAJ

 

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments