Bielsko-Biała E-edukacja Cieszyn Żywiec

Wystawa pod chmurką. Ekologia w roli głównej

Fot. WCK Wisła

Czy ferie w lockdownie mogą być ciekawe? Wystarczy wybrać się na spacer i odwiedzić ogrody Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle w Wiśle.

Do obejrzenia jest wystawa, która składa się z kilkudziesięciu plansz graficznych i jest podzielona tematycznie. Najmłodszych eko-zwiedzających z pewnością zainteresują plansze z zagadkami, typu „znajdź różnicę” oraz „po nitce do celu”. Starsze dzieci z przyjemnością odnajdą właściwą drogę w „Labiryncie Eugeniusza”, sympatycznego, zielonego stworka, który przeprowadzi je przez tematy dotyczące oszczędności energii, wody i gospodarki odpadami. Ciekawy jest temat dotyczący eko–domu. Na planszach w tej części znajdziemy wskazówki jak w sposób przemyślany prowadzić dom, oszczędzając przy tym środowisko i zasoby naszego portfela.

Wystawie towarzyszą też plansze z hasłami ogólnymi takimi jak: „wybieraj lokalne produkty żywnościowe” czy „przed wrzuceniem do kosza, zgnieć puszkę”. Są też tematy poruszające problemy, które wydawać się nam mogą odległe z racji swojego występowania w danej szerokości geograficznej. Ich skala i zasięg, jak choćby wyspy plastiku na oceanach i zanieczyszczenia egzotycznych plaż są jednak tak ogromne i drastyczne w skutkach, że ich degradujące znaczenie dosięga również i nas.

Wystawa jest bezpłatna. Na świeżym powietrzu. Organizatorzy proszą zwiedzających o zachowanie odległości oraz zakrywanie nosa i ust.

 

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments