Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Koncert z obostrzeniami. Przygotowania trwają

W poprzednich latach rocznicę urodzin Jana Pawła II na wadowickim rynku świętowały tysiące mieszkańców i turystów. Fot. Bogdan Szpila

Na placu Jana Pawła II w Wadowicach trwają przygotowania do niedzielnego koncertu z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Z powodu trwającej pandemii, wydarzenie na żywo obejrzy garstka publiczności.

Majowy koncert organizowany wspólnie przez wadowicką gminę, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i Telewizją Polską odwołano z powodu koronawirusa. Do pomysłu wrócono, jednak artystów będzie można obejrzeć przede wszystkim na ekranie telewizorów.

Na miejsce przeznaczone dla publiczności będą wpuszczane tylko osoby z zaproszeniami i wypełnionymi oświadczeniami covid z obowiązkowo zasłoniętymi ustami i nosem. – Wszyscy: gmina, muzeum, TVP, parafia przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia bardzo długo – informuje Małgorzata Targosz-Storch, kierownik Wydziału Promocji gminy Wadowice. – Chcemy z wadowickiego rynku podziękować najpiękniej jak umiemy za życie i pontyfikat Papieża w tym jubileuszowym roku. Oczywiście jako organizatorom jest nam przykro, że podczas tego wydarzenia wadowicki rynek nie może po brzegi wypełnić się publicznością. Bezdyskusyjnie jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze i prosimy o zrozumienie. Przygotowana przez nas uroczystość ma tę jednak przewagę, że każdy będzie mógł ją zobaczyć w telewizji, do czego gorąco zachęcamy – dodaje Targosz-Storch.

Bezpłatne zaproszenia można otrzymać w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego (ulica Kościelna 4) w godzinach od 8:00 do 16:00.

O godzinie 16.45 na wadowickim rynku rozpocznie się nabożeństwo dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II prowadzone przez księży z wadowickiej Bazyliki. O 17.30 koncert transmitowany przez TVP 1. Wystąpią między innymi: Halina Mlynkova, Kasia Moś, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Mała Armia Janosika, Sargis Davtyan oraz siostra Cristina Scuccia – zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice. Koncert poprowadzi Artur Żmijewski.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Co to znaczy garstka ludzi, która koncert obejrzy na żywo, musi być zaplanowana konkretna liczba (nie więcej) z uwzględnieniem ostatnich obostrzeń czyli 100 jak dla przestrzeni otwartej czy może ok. 500 lub więcej jak dla przestrzeni zamkniętej? W jakim dniu koncert ma się odbyć?