Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Nowe lokum stróżów prawa

Komenda Powiatowej Policji w Wadowicach ma nowy adres. Obecnie siedziba stróżów prawa mieści się w budynku przy ulicy ul. Piłsudskiego 37.

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni KPP w Wadowicach mają obecnie do dyspozycji trzykondygnacyjny budynek o powierzchni blisko 3,4 tysięcy metrów kwadratowych w pobliżu wadowickiej obwodnicy. Obok głównej siedziby jest jednopiętrowy budynek garażowo-gospodarczy o powierzchni 820 mkw., a całość uzupełnia obszerny parking. Komenda jest położona w pobliżu dworca autobusowego i stacji kolejowej.

Inwestycja pochłonęła blisko 30 milionów złotych. Spory udział w budowie miała wadowicka gmina. Za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego gmina przekazała Skarbowi Państwa działkę pod komendę oraz 4 miliony złotych. W zamian gmina otrzymała obietnicę przejęcia dotychczasowej siedziby KPP.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
1 miesiąc temu

Kurde to twierdza

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Możliwe, że połączą z więzieniem. W jednym miejscu ciężej skazani a w drugim lżej aby ci ciężej nie wywierali złego wpływu na lżej. To może być kierunek restrukturyzacji więziennictwa. Gimnazjum mogli to dlaczego nie tutaj.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Przeprowadzka do nowego budynku nie odbyła się z pompą? Pasowałoby coś więcej i od strony wypowiedzi szefostwa, nowy posterunek w Wilkowicach dużo mniejszy opisano niegdyś szerzej.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

W jakim procencie jest zasiedlony wielki trzykondygnacyjny budynek w stosunku do pomieszczenia się w kilku biurach starego budynku? Co będzie w starym budynku?