Na sygnale Oświęcim

Oświęcim: Chciał skoczyć z balkonu

Fot. KPP Oświęcim

Pijany 40-letni mieszkaniec Oświęcimia groził, że popełni samobójstwo, skacząc z drugiego piętra. W ostatniej chwili uratowało go dwóch policjantów.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, do zdarzenia doszło w sobotę (27 lutego).

Tuż przed 20.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który stojąc na barierce balkonu jednego z mieszkań krzyczał, że chce popełnić samobójstwo – wyjaśnia Małgorzata Jurecka.

Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy oraz policjanci sierżant sztabowy Szymon Durlak i starszy posterunkowy Tomasz Smolarek.

Strażacy błyskawicznie wyważyli drzwi do mieszkania, w którym zastali kobietę i mężczyznę stojącego na barierce balkonu, trzymającego się jedynie futryny okna. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną chcąc odwrócić jego uwagę, a następnie błyskawicznie wciągnęli go do wnętrza mieszkania. Jak się okazało, 40-latek miał 2 promile alkoholu. Po badaniach lekarskich oddano go pod opiekę pracowników izby wytrzeźwień – dodaje Małgorzata Jurecka.

Sierżant sztabowy Szymon Durlak. Fot. KPP Oświęcim

Starszy posterunkowy Tomasz Smolarek. Fot. KPP Oświęcim

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments