Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła Barbara Gawryluk – jedna  z najbardziej popularnych autorek literatury dziecięcej.

Oprócz pisarstwa Barbara Gawryluk zajmuje się dziennikarstwem oraz tłumaczeniami na język szwedzki. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków, gdzie odpowiada za programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży. Jest autorką ponad 30 książek.

Fot: Archiwum Wadowicka Biblioteka Publiczna

Książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY, z kolei za  powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” pisarka zdobyła literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Inne znane pozycje w dorobku pisarki to „Mali bohaterowie”, „Dziewczynka z fotografii” , „Baltic pies, który płynął na krze” , „Dwa domy” , „Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy”, „Teraz tu jest nasz dom”

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich najbardziej popularnych książkach oraz o niezwykłych przygodach, które stały się in

spiracją do spisania niektórych historii. Przybliżyła słuchaczom fascynujące i pełne humoru perypetie wybranych bohaterów literackich oraz odpowiadała na  pytania czytelników. Tradycyjnie nie zabrakło autografów oraz pamiątkowych zdjęć. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 dzieci.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza – zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments