Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Zmiana w krajobrazie

Z panoramy Wadowic zniknęła najwyższa konstrukcja. Mierzący 68 metrów komin ciepłowni został zdemontowany.

W miejsce dotychczasowego komina mierzącego 68 metrów jeszcze przed okresem grzewczym stanie nowy (stalowy) komin o wysokości 42 metrów.
Demontaż komina to efekt modernizacji kotłowni obejmującej również przebudowę jednego z największych kotłów eksploatowanych. W najbliższych latach PEC TERMOWAD Sp. z o.o. planuje dalszą modernizację m.in. instalację kotła na biomasę o mocy ok. 4,0 MW, instalację pomp ciepła wykorzystujących ciepło ścieków komunalnych oraz instalację fotowoltaiczną.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Innymi słowy, panie redaktorze, jeśli mieszkańcy są ścigani za zatruwanie atmosfery – większym emitentem jest TERMOWAD. Uchwała jest wprowadzona w 2017 r,, TERMOWAD już powinien działać nie tylko na medialny komin. Tak jak wielu mieszkańców już postarało się o dotację, wymieniło źródło ogrzewania na własny koszt.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Uchwała antysmogowa w Małopolsce wymaga aby do końca 2022 r. mieszkańcy wymienili kotły nieekologiczne na kotły z niską emisją. W artykule nie ma nic, że musi być plan w tych ramach dotyczący również TERMOWAD.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Jaki aktualnie postęp w ekologii samego źródła opalania, w emisji zanieczyszczeń do środowiska? Aktualnie a nie w najbliższych bliżej nieokreślonych latach.