Wydarzenia Wadowice

Wadowickie Bony Edukacyjne – WIDEO

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Fot. Z archiwum Bartosza Kalińskiego

W październiku w gminie Wadowice ruszyć ma nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Wadowickich Bonów Edukacyjnych.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiedział, że będzie to dofinansowanie dla rodziców dzieci i młodzieży z gminy Wadowice w wieku od 7 do 15 lat. Dotacja ma wynieść jednorazowo 500 złotych z przeznaczeniem na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

Decyzja należeć będzie do mieszkańców jakie to będą zajęcia, czy sportowe, korekcyjne lub rehabilitacyjne – podkreśla burmistrz.

Wniosek, który będą składać mieszkańcy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach, ma być bardzo prosty. Będzie w nim trzeba podać imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu i numer konta bankowego. Pieniądze powinny być wypłacone do końca listopada. Całość projektu muszą jeszcze zaakceptować radni miejscy przyjmując go uchwałą. Planowane to jest podczas sesji Rady Miejskiej w Wadowicach w środę, 21 września.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
2 miesięcy temu

Skąd pieniądze, panie redaktorze?, z budżetu miejskiego czy pozyskane teraz z dotacji po linii?. Jaki fundusz, gminy z powiatu też by chciały a dostaną?

szerzej?
szerzej?
2 miesięcy temu

Tutaj jest mowa o szkołach podstawowych Wadowic, są szkoły prowadzone przez samorządy wiejskie (wójtów) a i ponadpodstawowe w powiecie prowadzone przez Starostwo.

bon ton
bon ton
2 miesięcy temu

Panie burmistrzu, to można ładniej powiedzieć, tonem służącego rodzicom.

nie wiem
nie wiem
2 miesięcy temu

Bon to nie jest przelew pieniężny. A jeśli radni nie zagłosują za projektem uchwały?, pewność burmistrza się rozbije. Komu trzeba będzie płacić bonem? Może to jest bon edukacyjny dla nauczycieli.