Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Testują kolejny autobus elektryczny w Czechowicach-Dziedzicach – ZDJĘCIA

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęło wczoraj (16 września) testy kolejnego autobusu elektrycznego man lion’s city 12e.

To pojazd o długości 12,2m, wyposażony w trzy pary drzwi dwuskrzydłowych. Zasilany jest baterią o pojemności 480 kWh. Według informacji producenta autobus gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres żywotności baterii, a w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. Za napęd pojazdu odpowiada silnik elektryczny o mocy 160kW, a ładowanie odbywa się za pomocą wtyczki, w nocy na terenie zajezdni. Testowany autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada w pełni LEDowe oświetlenie, zarówno wewnątrz i na zewnątrz, oraz klimatyzację. Dla pasażerów zamontowano fotele o podwyższonym komforcie i miękkim tapicerowaniu.

Po zakupie dwóch autobusów elektrycznych przegubowych planujemy dalszą wymianę taboru autobusowego na autobusy bezemisyjne. Mając już przygotowaną bazę w postaci infrastruktury elektroenergetycznej korzystny będzie dla nas zakup autobusów elektrycznych, szczególnie, że w najbliższym czasie planujemy ubiegać się o dofinansowanie na zakup trzech autobusów elektrycznych klasy maxi o długości około 12 metrów. Zastąpiłyby one najstarsze pojazdy z silnikiem diesla, które nie mają klimatyzowanej przestrzeni pasażera – podkreśla Rafał Kupczak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
13 dni temu

Rzetelna informacja to cena ,koszty eksploatacji ,amortyzacji i porównanie z kosztami autobusu z innymi napędami.Warto również podać przyczynę dlaczego wybrano produkt akurat tej marki.Pozdrawiam!

spisek?
spisek?
13 dni temu
Reply to  Zbigniew

Czyli porównanie z napędem na ropę? Jeśli nawet koszty zakupu, eksploatacji elektryka są wyższe od ropniaka – warto. A dlaczego z Niemiec? – bo jest podejrzenie o zdradę narodową? Ile niemieckich aut tradycyjnych jest w rękach Polaków? A dlaczego nie polskie?

nie wiem
nie wiem
14 dni temu

Kolejny czyli który, trzeci? Ile wydano?

nie wiem
nie wiem
14 dni temu
Reply to  nie wiem

Wyraźnie wynika z tekstu że trzeci osiołku, musisz trochę zacząć w końcu myśleć.

wiem, że nie wiem
wiem, że nie wiem
13 dni temu
Reply to  nie wiem

Po co pisać kolejny jak trzeci?. Ale pan redaktor nie napisał trzeci bo może nie jest pewny i lepiej napisać kolejny. Ten trzeci, podszywacz wie, jest jeszcze niezakupiony, testowany a podszywacz pewnie wie ile będzie kosztował – przekaż swoje poprawne w końcu myślenie. Jeśli PKM ubiega się o dofinansowanie dla trzech autobusów, to ile będzie elektryków w najbliższym czasie w Czechowicach Dziedzicach?, podszywacz wie no to przekaże swoje poprawne myślenie, ja się pogubiłem.

w końcu myślenie
w końcu myślenie
13 dni temu
Reply to  nie wiem

Podszywacz, 2 zakupili do Cz. Dz., ile wydali nie wiadomo i ile trzeba wydać na kolejne 3 nie wiadomo.

łapanie
łapanie
13 dni temu
Reply to  nie wiem

Podszywacz, nie wiem dlaczego nie stosujesz nicka “Hermenegilda oryginał” jeśli masz na imię Hermenegilda od urodzenia, w końcu myślenie jest takie, że jeśli PKM nie załatwi dofinansowania na 3 autobusy (zapotrzebowanie składa się na wyrost), mogą być w Cz. Dz. 4 elektryki. Podszywacz łapie?

nie wiem
nie wiem
13 dni temu
Reply to  łapanie

Ale dałeś popis bełkotu.

beznadzieja
beznadzieja
13 dni temu
Reply to  nie wiem

Używasz oklepanych pojęć, których nie rozumiesz. Bełkotem jest fakt, że przerzuciłeś się z podszywania pod Hermenegildę a przeszedłeś na przedrzeźnianie kolejnych nicków? Brak Ci podstawowej przyzwoitości cwaniaczku spod małego palca.

Iza
Iza
13 dni temu
Reply to  beznadzieja

Obiecałam że będę cię ścigać, głupotę trzeba piętnować.

tępota
tępota
13 dni temu
Reply to  Iza

Podszywacz, już było mówione o Twojej głupocie przedrzeźniania nicków.

Iza
Iza
13 dni temu
Reply to  tępota

Skończyły się czasy twojego pisania bez żadnej odpowiedzialności, za wszystko odpowiesz,za każdą obrazę na tym forum.

odpowiedzialność
odpowiedzialność
12 dni temu
Reply to  Iza

Kieruj, podszywacz, sprawę do sądu najlepiej. Jak to bez odpowiedzialności, odpowiadam Ci podszywacz za każdym razem i to źle? Wiem, źle dla mojego samopoczucia, że muszę wałkować rzeczy oczywiste ale przeżyję.