Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Testują kolejny autobus elektryczny w Czechowicach-Dziedzicach – ZDJĘCIA

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęło wczoraj (16 września) testy kolejnego autobusu elektrycznego man lion’s city 12e.

To pojazd o długości 12,2m, wyposażony w trzy pary drzwi dwuskrzydłowych. Zasilany jest baterią o pojemności 480 kWh. Według informacji producenta autobus gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres żywotności baterii, a w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. Za napęd pojazdu odpowiada silnik elektryczny o mocy 160kW, a ładowanie odbywa się za pomocą wtyczki, w nocy na terenie zajezdni. Testowany autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada w pełni LEDowe oświetlenie, zarówno wewnątrz i na zewnątrz, oraz klimatyzację. Dla pasażerów zamontowano fotele o podwyższonym komforcie i miękkim tapicerowaniu.

Po zakupie dwóch autobusów elektrycznych przegubowych planujemy dalszą wymianę taboru autobusowego na autobusy bezemisyjne. Mając już przygotowaną bazę w postaci infrastruktury elektroenergetycznej korzystny będzie dla nas zakup autobusów elektrycznych, szczególnie, że w najbliższym czasie planujemy ubiegać się o dofinansowanie na zakup trzech autobusów elektrycznych klasy maxi o długości około 12 metrów. Zastąpiłyby one najstarsze pojazdy z silnikiem diesla, które nie mają klimatyzowanej przestrzeni pasażera – podkreśla Rafał Kupczak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

Fot.UM Czechowice-Dziedzice

google_news
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
1 rok temu

Rzetelna informacja to cena ,koszty eksploatacji ,amortyzacji i porównanie z kosztami autobusu z innymi napędami.Warto również podać przyczynę dlaczego wybrano produkt akurat tej marki.Pozdrawiam!

spisek?
spisek?
1 rok temu
Reply to  Zbigniew

Czyli porównanie z napędem na ropę? Jeśli nawet koszty zakupu, eksploatacji elektryka są wyższe od ropniaka – warto. A dlaczego z Niemiec? – bo jest podejrzenie o zdradę narodową? Ile niemieckich aut tradycyjnych jest w rękach Polaków? A dlaczego nie polskie?

nie wiem
nie wiem
1 rok temu

Kolejny czyli który, trzeci? Ile wydano?

nie wiem
nie wiem
1 rok temu
Reply to  nie wiem

Wyraźnie wynika z tekstu że trzeci osiołku, musisz trochę zacząć w końcu myśleć.

wiem, że nie wiem
wiem, że nie wiem
1 rok temu
Reply to  nie wiem

Po co pisać kolejny jak trzeci?. Ale pan redaktor nie napisał trzeci bo może nie jest pewny i lepiej napisać kolejny. Ten trzeci, podszywacz wie, jest jeszcze niezakupiony, testowany a podszywacz pewnie wie ile będzie kosztował – przekaż swoje poprawne w końcu myślenie. Jeśli PKM ubiega się o dofinansowanie dla trzech autobusów, to ile będzie elektryków w najbliższym czasie w Czechowicach Dziedzicach?, podszywacz wie no to przekaże swoje poprawne myślenie, ja się pogubiłem.

w końcu myślenie
w końcu myślenie
1 rok temu
Reply to  nie wiem

Podszywacz, 2 zakupili do Cz. Dz., ile wydali nie wiadomo i ile trzeba wydać na kolejne 3 nie wiadomo.

łapanie
łapanie
1 rok temu
Reply to  nie wiem

Podszywacz, nie wiem dlaczego nie stosujesz nicka “Hermenegilda oryginał” jeśli masz na imię Hermenegilda od urodzenia, w końcu myślenie jest takie, że jeśli PKM nie załatwi dofinansowania na 3 autobusy (zapotrzebowanie składa się na wyrost), mogą być w Cz. Dz. 4 elektryki. Podszywacz łapie?

nie wiem
nie wiem
1 rok temu
Reply to  łapanie

Ale dałeś popis bełkotu.

beznadzieja
beznadzieja
1 rok temu
Reply to  nie wiem

Używasz oklepanych pojęć, których nie rozumiesz. Bełkotem jest fakt, że przerzuciłeś się z podszywania pod Hermenegildę a przeszedłeś na przedrzeźnianie kolejnych nicków? Brak Ci podstawowej przyzwoitości cwaniaczku spod małego palca.

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  beznadzieja

Obiecałam że będę cię ścigać, głupotę trzeba piętnować.

tępota
tępota
1 rok temu
Reply to  Iza

Podszywacz, już było mówione o Twojej głupocie przedrzeźniania nicków.

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  tępota

Skończyły się czasy twojego pisania bez żadnej odpowiedzialności, za wszystko odpowiesz,za każdą obrazę na tym forum.

odpowiedzialność
odpowiedzialność
1 rok temu
Reply to  Iza

Kieruj, podszywacz, sprawę do sądu najlepiej. Jak to bez odpowiedzialności, odpowiadam Ci podszywacz za każdym razem i to źle? Wiem, źle dla mojego samopoczucia, że muszę wałkować rzeczy oczywiste ale przeżyję.