Sport Wadowice

Walczą na planszach (aktualizacja)

W Kalwarii Zebrzydowskiej trwa Turniej Szermierzy o Puchar Miasta.

Dzisiaj, 29 kwietnia na planszach rywalizowali chłopcy, jutro do walki staną dziewczęta. Z grona reprezentantów gospodarzy – klubu Grass Hopper Kalwaria – na najwyższym podium stanął Ireneusz Filek (kategoria dzieci) i  Bartosz Leśniak (skrzat). Wśród juniorów młodszych srebrny medal wywalczył Dawid Dębicki.

Drugiego dnia turnieu srebrny medal w kategorii zuchów wywalczyła Alicja Goczał (Grass Hopper Kalwaria), a w kategorii „dzieci” na trzecim stopniu podium stanęła Patrycja Radwan (Szpada Wadowice).

Patronat nad zawodami objął starosta wadowicki Bartosz Kaliński i burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty. Organizatorem Turnieju jest utworzone w 2011 roku Stowarzyszenie Klub Sportowy „Grass – Hopper Kalwaria”. Klub w ubiegłym roku świętował swoje 5 urodziny.  W tym czasie reprezentanci kalwaryjskiego klubu zdobyli blisko 200 medali w kraju i zagranicą.

Wszystkie wyniki: TUTAJ