Wydarzenia

Walczą dla Mikołaja. To niesamowite – zebrano już prawie 260 tysięcy złotych!

Fot. z archiwum rodziny

To naprawdę niesamowite, co wydarzyło się w ciągu ostatniej doby w związku ze zbiórką pieniędzy na ratowanie i normalne funkcjonowanie Mikołaja, który w minioną sobotę uległ wypadkowi.

Przypomnijmy, że Mikołaj podczas nieostrożnej zabawy z młodszym bratem łatwopalnym płynem, zapaliły się jego ubrania (o wypadku pisaliśmy TUTAJ). Niestety uszkodzone zostało aż 40 procent jego ciała. Żeby go uratować lekarze muszą pokryć jego ciało skórą zastępczą.

Wczoraj pisaliśmy o zbiórce (TUTAJ), niedługo po tym odezwało się do nas sporo Czytelników, którzy chcieli pomóc Mikołajowi. Następnie odebrałem wiadomość od dziennikarza TVN24, który szukał kontaktu do rodziny. Cała akcja nabrała więc niesamowitego rozpędu, co widać po kwocie, którą już udało się uzbierać. Na koncie jest już blisko 260 tysięcy złotych, a pieniądze cały czas wpływają!

– Tata chłopca działa jak najszybciej, by zapewnić sykowi jak najlepszą opiekę i jak największą szansę na sprawność i powrót do dawnego wyglądu po dotkliwym poparzeniu. Okazało się, że materiał Integra jest refundowany. Niemniej jednak wiemy, że potrzebne będzie dalsze skomplikowane leczenie – liczne operacje plastyczne, kosztowna rehabilitacja, ogromna ilość opatrunków uciskowych i maści do pielęgnacji ciała – mówi Maciej Leszczyński, wujek chłopca.

– Dziękujmy Wam za wszystko, co zrobiliście dla Mikołaja w ciągu ostatnich kilku dni. Ogrom tej pomocy daje nadzieję chłopcu i jego tacie – dodaje pan Maciej.

Zbiórkę można znaleźć TUTAJ.

google_news
Energylandia - praca 2023