Wydarzenia Cieszyn

Wasza historia to nasza historia! „Głos” świętuje 65 lat

65-lecie świętuje jeden z najstarszych tygodników powiatowych w Polsce. Tak zacny jubileusz zobowiązuje, zatem redakcyjny zespół przygotował z tej okazji wyjątkowe, liczące 48 stron, wydanie…

„Głos Ziemi Cieszyńskiej” ukazuje się od 1 października 1955 roku. Sześćdziesiąte piąte urodziny tygodnik świętuje z rzeszą wiernych Czytelników pod hasłem: Wasza historia to nasza historia! Jubileuszowe wydanie to aż 48 stron do czytania, w tym wiele artykułów poświęconych historii „Głosu”, ludziom związanym z gazetą.

Z całej masy arcyciekawych życiorysów wybraliśmy raptem kilka. Gazeta z gumy nie jest – jak mawiali doświadczeni redaktorzy – i wszystkiego opublikować się nie da. Warto przeczytać historię cieszyńskich trojaczków, które rosły razem z naszą gazetą. Ciekawe są także wspomnienia chyba najbardziej znanej w Cieszynie harcerki Hufca Ziemi Cieszyńskiej – Januli Siwek. I – rzecz jasna – wieloletniego redaktora naczelnego Pawła Czupryny. Znalazło się też miejsce na wspomnienia naszej prawdziwej „marki” – jak mówimy w redakcji o red. Krzysztofie Marciniuku. Od 30 lat związany z „Głosem”, nie myśli na razie o emeryturze. Kilka zdań dla naszych Czytelników skreślili też młodsi stażem redaktorzy, współpracownicy i specjaliści marketingu. Dzięki temu możecie nieco bliżej poznać ludzi, którzy tworzą tygodnik z 65-letnią tradycją – zachęca Natalia Tokarska, redaktor naczelna gazety.

Jubileuszowe e-wydanie kupisz tutaj.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments