Sport Oświęcim

Wciąż grają

Choć pingpongowy sezon ligowy dobiegł już końca to wielu zawodników wciąż nie odłożyło rakietek na półkę. Młodzi adepci ping-ponga rywalizowali w Skawinie w wojewódzkich zawodach skrzatów, a w Drzonkowie kadeci w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży toczyli boje o mistrzostwo Polski.

W podkrakowskiej Skawinie znakomicie spisały się reprezentantki Olmexu Piotrowice. Indywidualnie tytuł wicemistrzowski wywalczyła Zuzanna Piekarczyk, a Amelia Teluk była szósta. Klubowe koleżanki utworzyły także ekipę na potrzeby turnieju deblowego. Poradziły sobie w nim wybornie, kończąc rywalizację na drugim miejscu.

Piotrowickim kadetom nie poszło już tak dobrze. Indywidualnie Zuzanna Staszczak została sklasyfikowana na miejscach 33-48, drużynowo w parze z Wiktorią Puzio (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola) zajęła miejsca 5-8, a w mikście z Marcinem Lasotą (Jedynka Pszów) pozycje 17-24. Wśród chłopców barw Olemxu bronili Kamil Wodniak i Michał Bodnar. Wystąpili jedynie w zawodach drużynowych, kończąc je na miejscach 25-32.