Na sygnale Oświęcim

Weszła do mieszkania podając się za pracownicę wodociągów. Okradła seniorów

Policjanci z oświęcimskiej komendy policji poszukują kobiety, która w ubiegły piątek podając się za pracownicę wodociągów skradła oszczędności seniorów z ich mieszkania.

Do zdarzenia doszło w 5lipca tuż po godz. 16.00 w Oświęcimiu. Do mieszkania 80-letniego małżeństwa zapukała kobieta, która przekazała, że spisuje stan liczników wody w mieszkaniach. Nie wzbudzając podejrzeń została wpuszczona do środka. Kilkanaście minut po tym, jak kobieta opuściła mieszkanie, seniorzy stwierdzili brak oszczędności. Zginęła kwota 25 tys. zł. Seniorzy powiadomili o tym policję.

Apelujemy, zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania. Z kolei wszystkich mieszkańców prosimy o reagowanie w przypadku dostrzeżenia osób postronnych znajdujących się w klatkach schodowych bloków. Ostrzeżenia należy również przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia, a przede wszystkim, aby nie wpuszczali obcych osób do swoich mieszkań – przekazują oświęcimscy policjanci.

W ostatnim czasie obserwujemy też wzmożoną aktywność oszustów telefonicznych. Zaledwie w ubiegłym tygodniu doszło do kilku podobnych zdarzeń. W Bielsku-Białej oszust podający się za członka rodziny wyłudził od 64-latki 170 tys. zł., z kolei udawany “adwokat” naciągnął 90-latkę na kwotę 62 tys. zł. Tylko w poniedziałek 8 lipca doszło do dwóch kolejnych oszustw na seniorach, w tych przypadkach kwoty były nieco mniejsze.

google_news