Sport Cieszyn Żywiec

Wicelider za mocny

W hicie 13. kolejki grupy mistrzowskiej okręgówki Tempo Puńców zagrało na własnym obiekcie z Czarnymi-Góralem Żywiec. Jakość piłkarska była po stronie wicelidera tabeli, który zgarnął zasłużone trzy punkty.

Gospodarze przespali pierwszą połowę, w której żywczanie zdobyli dwie bramki. W 17. minucie pierwszego z trzech podyktowanych w tym spotkaniu rzutów karnych na gola zamienił Grzegorz Szymoński, dając gościom prowadzenie. W 26. minucie ten sam zawodnik sfinalizował składną akcję swojej ekipy i do przerwy było 0:2.

Po zmianie stron piłkarze Tempa zagrali odważniej, jednak skuteczność znów była po stronie przyjezdnych. W 72. minucie kolejną jedenastkę wykorzystał Grzegorz Szymoński, kompletując hat-tricka. Sześć minut później miejscowi odpowiedzieli trafieniem Tomasza Stasiaka, również z rzutu karnego. Atakujący do końca puńcowianie w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę Czarnych-Górala, w efekcie której Mikołaj Stasica ustalił wynik meczu na 1:4.

Tempo Puńców – Czarni-Góral Żywiec 1:4 (0:2)
0:1 Grzegorz Szymoński (17′ – karny)
0:2 Grzegorz Szymoński (26′)
0:3 Grzegorz Szymoński (72′ – karny)
1:3 Tomasz Stasiak (78′ – karny)
1:4 Mikołaj Stasica (90′)