Wydarzenia Bielsko-Biała

Widziane z Senatu

Nastał czas decyzji. Po tygodniach kampanii wyborczej nadchodzi dzień wyboru. Polacy mają możliwość zadecydować o przyszłości naszego kraju. Mam nadzieję i szczerze wierzę, że Rodacy, podejmując tak ważną decyzję, zachowają się w sposób racjonalny. Wszelkie uprzedzenia i emocje należy odstawić na boczny plan. Niech każdy w spokoju przemyśli jak zagłosować. Przemyśli i pójdzie na wybory! Nie pozwólmy, aby decydowali za nas inni.

W ostatnich dniach jednym z ważniejszych tematów było zdrowie Polaków. Służba zdrowia jest dla nas wszystkich bardzo istotna. Każdy kolejny rząd podejmuje próby jej naprawy. Zazwyczaj różnie to wychodzi. Rząd Zjednoczonej Prawicy zdrowie Polaków traktuje priorytetowo. Przyjęliśmy tzw. ustawę 6 proc., która gwarantuje wzrost nakładów na ochronę zdrowia do poziomu 6 proc. PKB do 2024 roku. W 2019 roku po raz pierwszy w historii publiczne nakłady na służbę zdrowia przekroczyły poziom 103 mld zł. To wzrost aż o 30 mld w stosunku do 2014 roku. Skróciliśmy kolejki do wielu specjalistów. Na przykład na operację zaćmy można się teraz dostać w ciągu kilkunastu dni, na operację endoprotezy stawu w ciągu miesiąca. Bardzo ważne są inwestycje w lekarzy i personel medyczny. Obecnie obserwowana poprawa warunków pracy i płacy w ochronie zdrowia zahamowała liczbę odejść, a nawet wywołała nową falę zainteresowania wykonywaniem zawodów medycznych. Świadczą o tym m.in. dane o liczbie pielęgniarek i położnych wykonujących zawód. Potwierdzają one, że nie tylko coraz więcej młodych osób rozpoczyna pracę w tych zawodach, lecz także to, że część osób, które odeszły do innych branż lub wyjechały za granicę, powraca do zawodu. Kierunki medyczne znowu zyskują na popularności wśród studentów. Od 1 stycznia 2019 roku w każdej aptece w Polsce realizowana jest e-recepta, a od 1 grudnia 2018 roku lekarze w całej Polsce mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej. Od września 2018 roku osoby, które ukończyły 75 lat mogą korzystać z bezpłatnych leków. W 2017 roku zakupiliśmy 16 dentobusów. Dentobusy docierają do wielu, przede wszystkim mniejszych, miejscowości w których dzieci i młodzież mają utrudniony dostęp do świadczeń stomatologicznych. W 2024 roku nakłady na ochronę zdrowia wyniosą około 159 mld złotych – ponad dwukrotnie więcej niż Platforma Obywatelska wydała na zdrowie w 2015 roku. Mamy świadomość, że jeszcze wiele kwestii związanych z ochroną zdrowia wymaga poprawy, jest to niestety związane z wieloletnimi zaniedbaniami poprzednich rządów. Wzrost finansowania ochrony zdrowia stwarza podstawę do poprawy jakości i bezpieczeństwa leczenia pacjentów. Wielką odpowiedzialnością będzie wykorzystanie zwiększonych nakładów efektywnie, tak aby przyniosły jak największą korzyść dla pacjentów.

Sytuacja w służbie zdrowia poprawia się także w naszym regionie. 30 września uczestniczyłem w prezentacji realizacji projektu „Zdrowy Śląsk. Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej poprzez doposażenie i wymianę sprzętu medycznego”. Wtedy też w naszym szpitalu odbyło się otwarcie zmodernizowanej pracowni rezonansu magnetycznego. Cały sprzęt zakupiony dla Szpitala Wojewódzkiego w ramach tego programu kosztował 15,5 miliona złotych. Gratuluję Dyrekcji Szpitala, a w imieniu pacjentów dziękuję za zakup najnowocześniejszych na świecie urządzeń ratujących życie pacjentów regionu. września z kolei w Porąbce uczestniczyłem w konferencji dotyczącej planu przebudowy mostu na Sole w ramach programu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Mosty dla Regionów”. To bardzo ważna i potrzebna dla tej miejscowości oraz całego regionu inwestycja, na którą czekano od lat. Koszt całej inwestycji wyniesie około 18 mln złotych. Przebudowane zostaną także odcinki dróg prowadzące do mostu. Nowy most zastąpi tymczasową przeprawę, na której prowadzony jest ruch wahadłowy oraz obowiązuje ograniczenie wagowe, co jest nie tylko utrapieniem kierowców, ale stanowi problem w przypadku konieczności przejazdu służb ratowniczych.

Prezentowane przeze mnie inwestycje oraz inne działania rządu Zjednoczonej Prawicy to tylko mała część naszych sukcesów. Lata 2015-2019 to bardzo dobry czas dla Polski. Od Państwa zależy, czy kolejne cztery lata będą także czasem „dobrych zmian”. Kandydując kolejny raz do Senatu w okręgu nr 78 (Bielsko-Biała, powiat bielski i powiat pszczyński) pragnę być głosem naszego regionu w izbie wyższej parlamentu. Proszę o Państwa głos.

ANDRZEJ KAMIŃSKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

Wiemy już kto jest kim w tym kraju – kto pragnie tylko miejsca przy korycie, a całe społeczeństwo ma gdzieś, zaś Polskę – jej zakłady, stocznie i kopalnie gotów jest oddać za kilka srebrników, albo za niemiecki order. .Ja osobiście w niedzielnych wyborach zagłosuję na PiS. To dobry wybór dla Polski – dla nas i naszych dzieciaków. Kluczowymi argumentami jest niebywała wiarygodność tej partii, posiadanie jasnej i spójnej wizji Państwa – nie tylko w sferze gospodarczej, ale także w sferze zdrowych wartości konserwatywnych. Nie wszystko udało się zrobić – być może czasami zabrakło bardziej idealnego planu, czasami kadr i energii,… Czytaj więcej »

Zosia
Zosia
7 miesięcy temu
zez
zez
7 miesięcy temu

PiS= Afera lekowa, Afera śmieciowa, Afera Węglowa, Katastrofa Służby zdrowia, Afera SKOKów, Afera Kuchciński Travel, Afera Dwóch Wież, Afera KNF, Afera w NBP, Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości, Afera malwersacji Funduszu Narodowego, Afera Banasia, Łamanie Konstytucji przez PiS i prezydenta. Z obiecanych 100000 mieszkań na wynajem zbudowano 260, Obiecany 1 milion polskich samochodów elektrycznych jeżdżących po drogach w 2025 – nie zbudowano do dziś nawet PROTOTYPU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do tego budowa 3 elektrowni atomowych, przekop Mierzei Wiślanej, Tunel w Świnoujściu, budowa polskiego promu pod który stępka zdążyła już zardzewieć, oraz suche wodowanie polskiego lodołamacza sklejonego taśmą lepiąca, wyburzenie nieużywanego dotąd z… Czytaj więcej »

Tolo
Tolo
7 miesięcy temu

O ile jeszcze rozumiem prymitywa bez wyksztalcenia i nieudacznika zyciowego ktory glosuje za PIS bo mu daje 500 a w przypadku patologi pisowskiej 2tys czy wiecej
Ale tego ze mlodzi glosuja na PIS pojac juz nie moge co swiadczy o ich niedojrzalosci politycznej i pewnie obywatelskiej.
Tak wiec moi drodzy Młodzi ludzie.
To Wy, przede wszystkim zaplacicie za rządy PIS
Zaplacicie finansowo i zaplacicie tym w jakim kraju zyc bedziecie

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

SLD, czyli różowo-tęczowa GAZ Wołga, produkcja ZSSR
PSL + Kukiz, czyli przemalowywany Tarpan udający japońskiego pick-upa
Konfederacja – miał być Polonez, okazało się, że to UAZ
KO – Passat bity z każdej strony, składany z trzech
PiS – biało-czerwony Grand Cherokee na wypasie

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

To co Prawo i Sprawiedliwość realnie zrobiło dla Polaków i dla Polski w ostatnich 4 latach, z racjonalnego, zdroworozsądkowego punktu widzenia zasługuje na 70% poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. To, że tacy ludzie jak Schetyna, Neumann, Budka, Biedroń, Lubnauer, Gasiuk-Pichowicz, Czarzasty, Kosiniak-Kamysz, Bosak, Korwin-Mikke czy Kukiz nadal funkcjonują w polskiej polityce świadczy o tym, że propagandowo-medialna machina oparta na agenturalno-biznesowych układach działa u nas bardzo skutecznie. I nadal potrafi robić wodę z mózgu kilkudziesięciu procentom Polaków.

Onufry
Onufry
7 miesięcy temu

48,2 proc. Polaków zamierza głosować na Prawo i Sprawiedliwość – wynika sondażu pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Taki wynik powinien przełożyć się na 250 mandatów, o 19 więcej niż wynosi minimalna samodzielna większość. „Nie pozwólcie uśpić się wynikom sondaży”. Kaczyński napisał list do członków PiS i wyborców „13 października Polska i Polacy staną przed zasadniczym wyborem. Będziemy wówczas decydowali, czy przez najbliższe 4 lata będziemy żyli w Polsce… zobacz więcej Jak podaje dorzeczy.pl, wynik PiS jest nieco niższy niż przed tygodniem (o 1,3 punktu proc.). Spadek odnotowała również Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 25,3 proc. badanych (o 1,1 punktu… Czytaj więcej »

wesoły sanitariusz
wesoły sanitariusz
7 miesięcy temu
Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

13 pażdziernika 2019 r. Ten dzień nie wymaga bohaterstwa od nas. Wystarczy podnieść tyłek z fotela i skreślić dwa krzyżyki na dwóch listach, aby rozświetlić przyszłość naszym młodym pokoleniom i obecnym. Tymi symbolicznymi krzyżykami możemy raz na zawsze pogonić “”czerwoną zarazę” i agenturę wpływu z Polskiego Parlamentu, co będzie wiążące z życiem publicznym i Wymiarem Sprawiedliwości. To od nas zależy, aby obecna konstytucja pisana w Moskwie, utraciła swoją rację bytu. Czas na kontynuację dobrego czasu dla Polski i Polaków. Pozdrawiam!

na zagrodzie
na zagrodzie
7 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz
wesoły sanitariusz
wesoły sanitariusz
7 miesięcy temu

Ten Tadeusz,jest nawiedzony,albo rozmawia z duchami. Już wiem dlaczego tego PiSu tak wszędzie nienawidzą.Przecież chorzy z nienawiści powinni się leczyć,najlepiej w zakładach zamkniętych.

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

To co udaje opozycję to nicość. ! Trup który od jakiegoś czasu gnije, i zasmradza nam kraj. W Polsce nie ma opozycji. To coś co się pałęta w społecznym obiegu jest komunistycznym kożuchem brudu, bełtu i mętów wszelkiej maści i rodzaju. To jest pozaprawne i pozapaństwowe zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo jako takie. Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym i politykiem.

Zuza
Zuza
7 miesięcy temu

Nie głosujcie na tę zgraną pisiarską kartę,ten pachoł Kaczora,nawet ogolić się nie potrafi ,a do władzy się ciągle pcha.

Tadek niejadek
Tadek niejadek
7 miesięcy temu
Onufry
Onufry
7 miesięcy temu

Od pewnego czasu Grzegorz Schetyna ciągle powtarza: ”Wszystko, co dane, nie będzie odebrane”. Wiadomo, że robi to na użytek kampanii wyborczej i aż ostrzy sobie zęby, aby zacząć majstrować przy sztandarowych przywilejach społecznych, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Ale czy ktoś mu jeszcze wierzy. Tyle razy podczas swoich rządów Platforma Obywatelska coś obiecywała, a nigdy nie spełniała. Mało tego, zapewniali, że podwyżka wynikająca z podniesienia VAT do 23 proc. jest wprowadzona „na chwilę”. Było tak w 2010 roku. I ta ich „korekta” obowiązuje do dziś. Reklama Podobnie było ze środkami zgromadzonymi w OFE. Tusk dowodził, że te pieniądze „nie są… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Jeśli 23 procent VAT jest tak szkodliwe, dlaczego aktualnie rządzący tego nie zmienili? Onufry jest lepszy w przekonywaniu od Senatora. Onufry na Senatora.

Onufry
Onufry
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Nie douczyłeś się , zmienili

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Co zmienili? Stawka podstawowa VAT to 23 procent. Przedwyborcze kłamstewko Onufrego?

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Pani doktor Agnieszka Gorgoń-Komor wygrywa na Podbeskidziu w cuglach. Pan się możesz pakować,odkręcać tabliczkę i przestać już donosić z Senatu.