Wydarzenia Bielsko-Biała

Kandydat na posła ma przeprosić Mirosławę Nykiel

Fot. Artur Grabski

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej orzekając w trybie wyborczym, na wniosek posłanki Mirosławy Nykiel (kandydatka do Sejmu z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska) nakazał Bronisławowi Foltyn (kandydat do Sejmu z ramienia Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość), aby zaniechał rozpowszechniania informacji zawartych w treści listu Janusza Januszewskiego z 2007 roku.

Ma również w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się postanowienia umieścić stosowne sprostowanie w formie ogłoszenia na portalu https://www.facebook.com/bronislawfoltyn/.

Ponadto Sąd nakazał Bronisławowi Foltynowi przeproszenie Mirosławy Nykiel poprzez wręczenie jej własnoręcznie spisanego i podpisanego oświadczenia o ustalonej przez sąd treści. Ma też wpłacić 2 tysiące złotych na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wyrok nie jest prawomocny. Przysługuje od niego odwołanie. Zainteresowany może je złożyć w ciągu 24 godzin (sąd apelacyjny będzie musiał je rozpatrzyć w ciągi następnych 24 godziny)

To co się stało to pokłosie przedwyborczej debaty w studiu telewizji „Beskidzka TV” (pisaliśmy o tym tutaj). Przypomnijmy, że w jej trakcie Bronisław Foltyn zwrócił się do Mirosławy Nykiel, aby odniosła się do treści listu, jaki 12 lat temu został wysłany do władz Platformy Obywatelskiej. Jego autor zarzucała między innymi posłance to, że była członkiem PZPR. Ta sprawa została jednak już dawno wyjaśniona. W 2008 roku, sąd zabronił autorowi listu naruszania dóbr osobistych Mirosławy Nykiel oraz nakazał jej przeproszenie. Teraz sprawa ponownie powróciła. Posłanka wystosowała wczoraj do sądu  pozew w trybie wyborczym przeciwko Bronisławowi Foltynowi, w którym domagała się zakazu rozpowszechniania treści listu, umieszczenia w mediach sprostowania oraz wpłaty 5 tysięcy złotych na rzecz jednej bielskiej organizacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

Wiemy już kto jest kim w tym kraju – kto pragnie tylko miejsca przy korycie, a całe społeczeństwo ma gdzieś, zaś Polskę – jej zakłady, stocznie i kopalnie gotów jest oddać za kilka srebrników, albo za niemiecki order. .Ja osobiście w niedzielnych wyborach zagłosuję na PiS. To dobry wybór dla Polski – dla nas i naszych dzieciaków. Kluczowymi argumentami jest niebywała wiarygodność tej partii, posiadanie jasnej i spójnej wizji Państwa – nie tylko w sferze gospodarczej, ale także w sferze zdrowych wartości konserwatywnych. Nie wszystko udało się zrobić – być może czasami zabrakło bardziej idealnego planu, czasami kadr i energii,… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

To co Prawo i Sprawiedliwość realnie zrobiło dla Polaków i dla Polski w ostatnich 4 latach, z racjonalnego, zdroworozsądkowego punktu widzenia zasługuje na 70% poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. To, że tacy ludzie jak Schetyna, Neumann, Budka, Biedroń, Lubnauer, Gasiuk-Pichowicz, Czarzasty, Kosiniak-Kamysz, Bosak, Korwin-Mikke czy Kukiz nadal funkcjonują w polskiej polityce świadczy o tym, że propagandowo-medialna machina oparta na agenturalno-biznesowych układach działa u nas bardzo skutecznie. I nadal potrafi robić wodę z mózgu kilkudziesięciu procentom Polaków.

Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

To co udaje opozycję to nicość. ! Trup który od jakiegoś czasu gnije, i zasmradza nam kraj. W Polsce nie ma opozycji. To coś co się pałęta w społecznym obiegu jest komunistycznym kożuchem brudu, bełtu i mętów wszelkiej maści i rodzaju. To jest pozaprawne i pozapaństwowe zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo jako takie. Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym i politykiem.

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Brakuje w tej “wymagalności” określenia kto może być w opozycji i określenia kto jest bełtem, trupem. No i oczywiście w “wymagalności” powinno być określone jaką karę zastosuje się dla bełtów. Tadeusz niech złoży petycję w decyzyjne miejsce z swoimi rewelacyjnymi propozycjami a niech nie zasmradza tutejszych łamów.

opozycjonista
opozycjonista
7 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

uuuu – nie sądzi pan, że systemy, za którymi tęskni już były na scenie świata?

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  opozycjonista

Tylko, że Tadeusz chciałby mieć opozycję wybiórczo. Np. pani Oldze Tokarskiej składa gratulacje, nie jest to nicość noblowa.

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Oczywiście Tokarczuk ale to jakoś z ukraińska a tu już blisko do ruskich – nielzia.

Zoltan
Zoltan
7 miesięcy temu

Ta Pani NYKIEL na zdjęciu ? to mama czy babcia tej kandydatki z plakatów.

Łukasz
Łukasz
7 miesięcy temu

Pani Nykiel jakaś taka nie podobna do siebie na tym zdjęciu…

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Może dlatego, że niepodobna do siebie, wygrała przed sądem. Ta sama Nykiel podobna na innym zdjęciu do siebie.