Wielkie emocje bez happy endu

W tym meczu było wszystko: piękne akcje, krew na parkiecie, szalona pogoń wyniku i dramaturgia w końcówce zawodów. Pojedynek III ligi piłki ręcznej MKS Ustroń – UKS 31 Rokitnica Zabrze dostarczył niebywałych emocji i tylko szkoda, że nie mogli ich poczuć na trybunach kibice.

Rywalizacja rozpoczęła się od wymiany ciosów, jednak w miarę upływu czasu, w wyniku nieskutecznej gry MKS-u Ustroń, zespół gości osiągnął przewagę kilku bramek. Zabrzanie potrafili trzymać na dystans ekipę spod Równicy i po pierwszej połowie meczu wyraźnie prowadzili 21:15. – Słabo zaczęliśmy to spotkanie. To było chyba najsłabsze trzydzieści minut w naszym wykonaniu w tym sezonie. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że się nie poddajemy i gonimy wynik – relacjonował po zawodach Piotr Bejnar, trener ustrońskiej drużyny.

Po zmianie stron gospodarze ambitnie rzucili się do odrabiania strat, systematycznie niwelując przewagę przyjezdnych. Na 12 minut przed końcem spotkania udało im się doprowadzić do remisu 26:26. Od tego momentu na parkiecie trwała zażarta walka “punkt za punkt” aż do końcowych minut, gdy zabrzanie wyszli na prowadzenie 32:30. Chwilę później ustronianie zdobyli bramkę, jednak wyrównać się już im nie udało. Przy stanie 31:32 gospodarze mieli wyśmienitą szansę na doprowadzenie do dogrywki, jednak chybili celu i ze zwycięstwa mogli cieszyć się szczypiorniści UKS 31 Rokitnica. – Proste błędy w końcówce zadecydowały o niepowodzeniu. Boli porażka jedną bramką, ale o całym wyniku zadecydowała pierwsza połowa – mówi trener Piotr Bejnar i dodaje. – Po pięciu latach przerwy postanowiliśmy zagrać w rozgrywkach seniorskich i robimy to z dobrym skutkiem. Zajmujemy trzecie miejsce w trzeciej lidze śląsko-małopolskiej. Liga jest mocna i wyrównana, każdy mecz jest emocjonujący. Jak na debiut tej ekipy to wyglądamy bardzo dobrze.

MKS Ustroń – UKS 31 Rokitnica Zabrze 31:32 (15:21)

Gole dla MKS Ustroń: Michał Jopek 7, Aleksander Bejnar 6, Mateusz Cieślar 6, Szymon Gogółka 6, Marcin Białkowski 3, Marek Cholewa 2, Mateusz Turoń 1.

Skład MKS Ustroń: Aleksander Bejnar, Krzysztof Markuzel, Jan Cieślar, Bartosz Mrowiec, Dawid Oliwka, Piotr Szturc, Szymon Patyna, Szymon Gogółka, Arkadiusz Czapek, Krzysztof Bielesz, Marek Cholewa, Michał Jopek, Marcin Białkowski, Mateusz Turoń, Mateusz Cieślar, Damian Kurowski.

Więcej o ustrońskiej piłce ręcznej przeczytacie w piątkowym “Głosie Ziemi Cieszyńskiej”.