Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wielkie odbijanie nad Skawą

Przez trzy dni dwa boiska do siatkówki plażowej na wadowickiej Wenecji były areną zmagań dwóch turniejów. Pod patronatem Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej i Regionalnego Portalu Informacyjnego beskidzka24.pl odbyły się Młoda Plaża i Beskidzka Plaża.

Turniej Młoda Plaża zorganizowano z myślą o zawodnikach mających mniej niż 18 lat. Do finału dotarli andrychowianie Filip Kopaczewski i Maciej Kułaga, ale w batalii o złoty medal musieli uznać wyższość pary Wojciech Sumara/Mateusz Pazgan (Kędzierzyn Koźle). Trzecie miejsce zajął duet Filip Warmusz/Igor Kubera. U dziewcząt najlepsze okazały się Natalia Miłosz/Magdalena Walczak, a na podium stanęły jeszcze pary Martyna Cholewa/Natalia Ciesielska oraz Zuzanna Adamek/Aleksandra Walendowska.

W Beskidzkiej Plaży mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek. W gronie kobiet po wygraną sięgnęła para Aleksandra Kałużna/Aleksandra Szczurek, srebro przypadło duetowi Małgorzata Szajewska-Skuta/Urszula Szczepaniak, a brązowy medal wywalczyły Agata Kroplewska/Dominika Goździcka. Turniej mężczyzn zdominowali siatkarze występujący na parkietach PlusLigi. W meczu o złoto para Paweł Pietraszko/Bartosz Mariański pokonała duet Szymon Gregorowicz/Przemysław Smoliński, a po brązowy medal sięgnęli Piotr Pieniążek z Hubertem Strękiem.

google_news