Wydarzenia Bielsko-Biała

Wiertarka i waporyzator. Nowy sprzęt w Szpitalu Pediatrycznym

Zdjęcia: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej trafiły dwa urządzenia, które są niezbędne w pracy chirurgów dziecięcych. To wiertarka ortopedyczna oraz waporyzator, umożliwiający tamowanie krwawienia w czasie operacji stawu kolanowego.

– To nowoczesne, wysokiej jakości urządzenia. Zarówno wiertarka ortopedyczna jak i waporyzator bardzo się nam przydadzą i z pewnością będą często w użyciu – zapewnia lek. med. Mirosław Harężlak, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw lecznictwa.

Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Fundację „Razem dla Dzieci”. Wiertarka kosztowała 33 442 złotych, z czego dofinansowanie Starostwa Powiatowego wyniosło 20 250 zł, a wsparcie Fundacji „Razem dla Dzieci” 13 182 zł. Z kolei koszt zakupu waporyzatora wyniósł 14 418 zł, przy czym aż 13 500 zł przekazało bielskie starostwo.

Fundacja „Razem dla Dzieci” w ciągu siedmiu lat swego istnienia zakupiła na rzecz dziecięcej placówki medycznej z Bielska-Białej aparaturę, sprzęt i wyposażenie o łącznej wartości prawie 460 tysięcy zł. Ponieważ ma ona status organizacji pożytku publicznego, jej konto można zasilać przekazując jeden procent podatku. W tym celu wystarczy w odpowiedniej rubryce formularza podatkowego wpisać nr KRS 0000501927.

– W ubiegłym roku nastąpił znaczący wzrost finansowego wsparcia otrzymanego przez Fundację tą właśnie drogą. Dobitnie świadczą o tym liczby – z tytułu 1 procenta w 2019 roku Fundacja otrzymała 11 218 zł, a w roku 2020 – 26 352 zł. Wszystkich, którym leży na sercu dobro małych pacjentów leczonych w Szpitalu Pediatrycznym gorąco zachęcam do skorzystania z tej formy wsparcia naszej Fundacji w ramach rozliczenia podatkowego za 2020 rok. Zapewniam, że każda otrzymana złotówka zostanie mądrze wydana, z myślą o potrzebach chorych dzieci. Tym bardziej że mamy kolejne wnioski szpitala dotyczące zakupu następnych urządzeń – mówi Teresa Zejma, prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”. Dodajmy, że od początku działalności tej Fundacji jej zarząd pracuje społecznie, więc wszystkie otrzymywane środki są przeznaczane na potrzeby Szpitala Pediatrycznego.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jakoś zbyt pospolicie nazywa się tak droga wiertarka przy tańszym waporyzatorze. Wsparcie Starostwa rzecz normalna a dla Fundacji, składkowiczów wielkie uznanie.