Wydarzenia Cieszyn

Wieża widokowa na Baraniej Górze ma nowego właściciela. Zostanie otwarta jeszcze w tym sezonie?

Fot. Górnośląśki Oddz. PTTK

W ostatnich tygodniach sporo się dzieje w temacie tego obiektu i jego stanu technicznego, choć jak na razie są to wciąż rozmowy i kwestie formalne.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że wieża widokowa na Baraniej Górze została zamknięta z uwagi na jej zły stan techniczny. O tym konkretnie, jak i o samej wieży można przeczytać TUTAJ. W drugiej połowie maja odbyło się spotkanie w tej sprawie, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła, Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach i Oddziału PTTK Wisła. Jak informował wtedy wiślański UM, na spotkaniu udało się wypracować trójstronne porozumienie w tej kwestii. Potrzebny, jednak jest czas na przeprowadzenie procesu prawno-administracyjnego.

Dziś natomiast Górnośląski Oddział PTTK przekazał prawo własności obiektu Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu Oddział Wisła.

– Dziękujemy Górnośląskiemu Oddziałowi PTTK w Katowicach za zaufanie i dotychczasową opiekę nad tą wyjątkową atrakcją turystyczną w naszym regionie. Najbliższe działania skupiamy na ponownym udostępnieniu wieży widokowej turystom jeszcze w tym sezonie. Jesteśmy tuż przed podpisaniem porozumienia z Urzędem Miasta Wisła oraz z Nadleśnictwem Wisła – przekazuje wiślański PTTK.

google_news