Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wilamowice: Jubileusz pełen wspomnień

Fot> Mirosław galczak

Pięknie ubrane gospodynie, pyszne strawy, moc gratulacji i kwiatów oraz tańce. W Wilamowicach Koło Gospodyń Wiejskich świętowało jubileusz 55-lecia.

Uroczystość – nie mogło być inaczej – pełna była wspomnień.

– Przed 55 laty kilka kobiet – chociaż Wilamowice to miasto – postanowiło założyć Koło Gospodyń Wiejskich. I tak się wszystko zaczęło – historię Koła przedstawiła Bronisława Adamaszek.

Ponad 200 przybyłym gościom zaprezentowano specjalnie przygotowany na tę okazję film, który pokazał że panie z KGW Wilamowice cały czas są aktywne. Śpiewają, tańczą, gotują, podróżują oraz uczestniczą w szkoleniach i warsztatach.

W Kole, którego przewodniczącą jest Małgorzata Sznajder, działa 116 pań. Honorową przewodniczącą jest Anna Foks. Najstarsza członkini Helena Biba liczy 96 lat, a najmłodsza Bożena Biba – 45. Pań z ponad 40-letnim stażem jest w KGW Wilamowice 52.

W obchodach wzięli udział między innymi senator Andrzej Kamiński oraz burmistrz Wilamowic Marian Trela.

Fot. ilustracyjne, z archiwum portalu B24
Fot> Mirosław galczak
navigate_before
navigate_next

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
5 lat temu

Ciekawa miejscowość podoba mi się w centrum Wilamowic. Będąc w Wilamowicach pojazdem jednośladowym jak mam czas oraz apetyt zawsze wejdę do znanego mi sklepu aby posilić się dobrymi przysmakami z Wilamowic .Jednocześnie znane nazwisko osobom wyznania rzymskokatolickiego z Wilamowic . Więcej szczegółów zdradzić nie mogę czytać interesować się można w każdej dziedzinie sportu , religii danego wyznania, turystyki można by pisać w nieskończoność . Niestety ale dużo osób woli plotkować obgadywać zamiast zrobić coś pożytecznego dla swojej miejscowości . Jednocześnie przypominam wszystkim osobom zainteresowanym że od dnia 02 grudnia 2018 roku niedziela jest pierwszym dniem adwentu . Raczej wydaje mi… Czytaj więcej »

Krystyna
Krystyna
5 lat temu
Reply to  Jerzy W

A może nie zagladajmy w duszę innych.Spowiedz i komunia to indywidualna sprawa.