Wydarzenia Bielsko-Biała

Wilkowice: Sanepid ostrzega! Gotujcie wodę przed spożyciem

Fot.Wikipedia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej wydał komunikat, w którym zaleca mieszkańcom Bystrej i Wilkowic powstrzymanie się od spożywania wody bez uprzedniego jej gotowania przez co najmniej 2 minuty.

Chodzi o wodę czerpaną dla mieszkańców z dwóch lokalnych ujęć. Pierwsze zlokalizowane jest przy ulicy Klimczoka w Bystrej, drugie przy ulicy Strażackiej w Wilkowicach. Powodem wydania takiego komunikatu jest wykrycie w dwóch próbkach pobranych 2 listopada, ponadnormatywnej – jak to określono – ilość mikroorganizmów.

Przy czym – podkreśla Jarosław Rutkiewicz szef bielskiego Sanepidu – nie chodzi o bakterie chorobotwórcze, lecz wyłącznie o większą niż dopuszczają normy ogólną ilość bakterii w wodzie. Zalecenie obowiązuje do czasu uzyskania wyników kolejnego badania zleconego już  przez Sanepid. O tym co wykazało, będzie można się dowiedzieć  z kolejnego komunikatu.

Jednocześnie Sanepid zaleca, aby osoby z osłabioną odpornością, rodzice, opiekunowie niemowląt i małych dzieci zachowali szczególną ostrożność podczas spożywania wody z wyżej wymienionych ujęć.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
brom pobudzonym
brom pobudzonym
2 miesięcy temu

***** ***