Porady i inspiracje

Wirtualne biuro dla przedsiębiorcy

Wirtualne biuro staje się rozwiązaniem coraz popularniejszym pośród przedsiębiorców. Powodów na wybór takiego rozwiązania, a najbardziej oczywistym z nich jest niechęć do rejestrowania firmy na własny adres zamieszkania. Innego wyboru nie mają również osoby, którego takiego adresu nie posiadają i są w stałej podróży. Obecnie dostępne są tanie wirtualne biura, na przykład w Warszawie – wirtualne biura bez problemu można znaleźć w centrum oraz śródmieściu.

Wirtualne biuro w centrum Warszawy

Posiadanie biura w dobrej, prestiżowej lokacji może być dla przedsiębiorcy niezwykle korzystne i pozytywnie wpływać na jego wizerunek. Adres taniego wirtualnego biura w śródmieściu bez wątpienia prezentuje się na dokumentach znacznie lepiej, niż ten z miejscowości, o której mało kto słyszał. Inwestycja w tanie biuro wirtualne często szybko się zwraca, gdy dzięki prestiżowemu adresowi, dla nasz klientów stajemy się poważnymi biznesmenami ze stolicy, obok których nie można przejść obojętnie. Tak prosty zabieg, jak zainwestowanie w wirtualne biuro w centrum, często pozwala na niemal natychmiastowe podniesienie swoich cen o nawet kilkanaście procent.

Czy to jest legalne?

Biuro wirtualne jest jak najbardziej legalną siedzibą firmy, jednak tylko w przypadku, kiedy spełnia ono odpowiednie warunki. W przypadku spółki z o.o. siedziba taka musi posiadać realny sekretariat, przestrzeń umożliwiającą chociażby teoretyczne spotkanie zarządu, oraz co najmiej jedną osobę mającą kontakt z zarządem spółki. W przypadku bardziej klasycznych przedsiębiorstw wymagania są mniej rygorystyczne, a naczelny Sąd Administracyjny wydał w 2014 roku orzeczenie (II FSK 3549/13), z którego jasno wynika, że tanie wirtualne biura są w pełni legalne.

Niestety, urzędnicy są do takich biur nastawieni mniej optymistyczni, a posiadanie wirtualnej siedziby nie rzadko wiąże się ze wzmożonymi kontrolami ze strony urzędu skarbowego. Tanie wirtualne biuro w Warszawie ma więc wiele plusów, jednak istnieją również minusy takiego rozwiązania.

Gdzie zaczerpnąć dodatkowych informacji?

Prawdziwą kopalnią informacji o wirtualnych siedzibach firm jest internetowe forum o wirtualnych biurach. Umożliwiają one kontakt i wymianę informacji nie tylko z osobami, które również zastanawiają się nad takim rozwiązaniem, ale również z tymi, którzy wirtualne siedziby prowadzą od lat. Pozwala to zasięgnąć informacji z pierwszej ręki i dowiedzieć się o plusach, minusach oraz wszelkich kwestiach, które powinno się wiedzieć, bezpośrednio od osób, które już przetarły ten szlak.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments