Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Wirtualne ściganie. Ekipa z Ustronia lepsza od Kubicy

W miniony weekend odbył się całodobowy wyścig 24h Nurburging. Sukces odniósł DV1 Triton Racing z Ustronia, który okazał się najlepszy w tej wirtualnej rywalizacji. W pokonanym polu została m.in. ekipa z Robertem Kubicą w składzie.

Najlepszy polski kierowca wyścigowy zaraz na pierwszym okrążeniu zderzył się z jednym z zawodników DV1 Tritonu – Mirko Bortolottim. BMW Orlen Team Targa wprawdzie kontynuował jazdę, ale po dwunastu godzinach, Kubica uderzył w jedno z kolejnych aut, które dublował. Mocno odbił się od kilku barier, co skutkowało zniszczeniem samochodu i praktycznie zakończeniem walki.

Tymczasem DV1 Triton Racing liderował i nie oddał prowadzenia do samej mety. Po 150 okrążeniach Bortolotti kierujący Ferrari 488 GT3, doprowadził ustroński zespół jako pierwszy na finiszową „kreskę”. Poza nim jechali jeszcze Dominik Blajer, Ole Steinbraten i Kenneth Gulbrandsen. W ten sposób do swoich wielu sukcesów ekipa DV1 Triton Racing dopisała zwycięstwo na legendarnym niemieckim torze Nurburgring.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments