Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Mianowanie komendanta policji

Podkomisarz Tomasz Domagała został mianowany komendantem Komisariatu Policji w Wiśle. Jego zastępcą została aspirant sztabowy Ilona Oleszczuk.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie inspektor Jacek Bąk w lutym powierzył Tomaszowi Domagale pełnienie obowiązków komendanta wiślańskiego komisariatu. W tym samym czasie Ilonie Oleszczuk powierzono pełnienie obowiązków zastępcy komendanta tego komisariatu. Ponieważ – jak informuje młodszy aspirant Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – oboje przez blisko pół roku wzorowo wykonywali swoją pracę, inspektor Jacek Bąk podjął decyzję o mianowaniu ich na stanowiska komendanta i zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Wiśle.

Podkomisarz Tomasz Domagała służy w policji od 1994 roku. Przez 16 lat był związany z Komisariatem Policji w Skoczowie. Pełnił służbę w pionie prewencji jako policjant zespołu patrolowego, a później dzielnicowy. Następnie awansował na stanowisko detektywa zespołu kryminalnego. W 2010 roku został kierownikiem Zespołu do spraw Nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Aspirant sztabowy Ilona Oleszczuk do służby w policji wstąpiła w 1996 roku. Od początku związana była z Wydziałem Kryminalnym KPP w Cieszynie, gdzie służbę pełniła do 2001 roku na stanowisku detektywa. Następnie, w latach 2001 – 2009, pracowała w Zespole Kryminalnym wiślańskiej jednostki. W 2009 roku została awansowana na oficera dyżurnego komisariatu w Wiśle. 

google_news