Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Będą dotacje na wymianę pieców

W Wiśle rozpoczyna się nabór wniosków na udzielenie dofinansowania dla inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Wisła.

Formularz wniosku będzie dostępny na biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Wiśle oraz na stronie internetowej od dnia 5 lipca 2019 roku. Wypełnione, kompletne wnioski należy składać w terminie do dnia 19 lipca 2019 roku.

Dotacja dotyczy kotłów gazowych. Starym źródłem ciepła może być jedynie niskowydajny kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe.
Realizacja inwestycji wymiany źródła ciepła winna nastąpić w terminie do 31 października tego roku.

Dotacje przyznawane będą zgodnie z kolejnością określoną w uchwale nr XXXVII/513/2018 Rady Miasta Wisła z dnia 25 stycznia 2018 roku  oraz do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. W przypadku wyczerpania puli pieniędzy realizacja wniosków nastąpi w latach kolejnych.

5
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
Her men egildainternautaHer men egildainternautaHer men egilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
internauta
Gość
internauta

To co sie słyszy od dawna to urzędnicy w Wisle nie są przyjaźni dla wszystkich mieszkańców.Wiadomą rzeczą jest,że wszystkim się nie wygodzi ale traktowanie powinno być równe.Zachodzi pytanie czy w tym kraju panuje i przestrzegane jest prawo i sprawiedliwość?

Her men egilda
Gość
Her men egilda

Jest prawo i sprawiedliwość, rządzi. Równo było w socjaliźmie.

internauta
Gość
internauta

Hahahaha,żartownisia jesteś,ale dobrze,że humor Cie nie opuszcza.Mnie chodzi o tych,którzy palą piecami węglowymi a nie maja gazu,czy tacy tez będą mieli mozliwośc skorzystania z dofinansowania na nowy ekologiczny piec.Bo z tego co sie orentuję to jest to już chyba trzecia akcja dofinansowania ale wciąz tylko na piece gazowe.

Her men egilda
Gość
Her men egilda

Sytuacja jest taka, że rząd wspiera wydobycie węgla, węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Ale w programie “Czyste powietrze” i dotacjach z niego – wspiera gaz. Zapewne dlatego aby było równo. Ciężko zrozumieć to równo ale w socjaliźmie też wielu ludziom było ciężko zrozumieć. Samorządy nie mają własnych pieniędzy w budżetach na dotacje do pieców i korzystają z zaleceń gdzie jest promowany gaz. Może nieudolnie ale być może odpowiedziałem jak to jest. Jaka efektywność walki ze smogiem? Mamy lato, co się przejmować teraz.

Her men egilda
Gość
Her men egilda

Dyskryminowani są mieszkańcy, którzy nie mają doprowadzonej do domu sieci gazowej lub chcą opalać innym piecem ekologicznym. W przywołanej uchwale Rady Miasta nie ma mowy tylko o piecach gazowych lecz i innych. Z jakiego źródła środki? Mowa jest o puli środków do wyczerpania ale jaka ta pula jest.