E-edukacja Cieszyn

Wisła: Bezpieczna droga do szkoły

Fot. KPP Cieszyn

Na problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używania elementów odblaskowych przez dzieci i młodzież zwrócili uwagę w Wiśle mundurowi.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się  na wiślańskim rynku. Policjanci przeprowadzili pokaz dotyczący zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, obowiązujących przepisów poruszania się pieszych oraz udzielania pierwszej pomocy, a także postępowania w sytuacji zagrożenia dla życia i zdrowia. Prelekcja skierowana był przede wszystkim do uczniów uczęszczających pieszo do szkoły. Nie zabrakło również ważnych informacji dla rodziców dowożących do szkoły dzieci samochodami. Przedstawiono zakres obowiązujących przepisów dotyczących obowiązku używania elementów odblaskowych. Podczas spotkania uczestnikom rozdano opaski odblaskowe.

W akcję skierowaną do dzieci i młodzieży zaangażowali się m.in. dzielnicowy z Wisły mł.asp. Bogusław Bury, profilaktyk Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. Szymonem Kaźmierczak, ratownik medyczny Fundacji Uratuj Życie, Wojciech Lamch, a także wiślańscy urzędnicy.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments